Užívej si, co to jde

Whatever Works

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Užívej si, co to jde

Užívej si, co to jde /2009

Režie: Woody Allen

Hrají: Evan Rachel Wood, Henry Cavill, Larry David, Patricia Clarkson, Ed Begley Jr.

Česká premiéra: 13.5.2010

USA premiéra: 19.6.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Užívej si, co to jde

V kostce: "Nejslavnější newyorský intelektuál se snaží točit jako kdysi, ale moc mu to nejde. Jeho novinka má sice zatraceně vtipného Larryho Davida, který by asi provedl krátký konverzační proces i s Alvym Singerem, chybí jí však zajímavý příběh a především srdce. Mění se proto v průměrnou komedii, jíž krášlí akorát roztomilá Evan Rachel Wood, a potvrzuje dávné obavy, že už nám [[Woody Allen]] nedokáže říct nic moc nového. A jak dlouho na nás může vytahovat to staré, zabalené do zánovního celofánu?"

Galerie obrázků filmu Užívej si, co to jde


Recenze filmu Užívej si, co to jde

Každý správný filmový fanda ví, že co rok, to nová allenovka. Jaká bude ta letošní sice ještě netušíme, můžeme se ale konečně mrknout na loňskou, která s bolestivým zpožděním dorazila co českých kin. Užívej si, co to jde má v Allenově tvorbě tak trochu zvláštní postavení, jelikož přichází v době, kdy Woodyho filmy už dávno nejsou geniální, ale většinou jen dobré nebo nadprůměrné (samozřejmě s pár příjemnými výjimkami). Přestože ale byla tahle komedie natočena před rokem a půl, její scénář poc...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Užívej si, co to jde


DVD a Blu-ray filmu Užívej si, co to jde

Zatím nevyšlo.


Související články

31.1.2011 02:50 Snyder našel Supermana Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
30.5.2010 05:01 Víkendový výplach #38 s Impériem a MTV Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
14.5.2010 09:54 Zbojnické Odvážné palce Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
7.5.2010 09:20 Extrémně nadšené palce Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
23.6.2009 11:36 MZ Skalpel: 2012 Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Woody Allen už se s největší pravděpodobností smířil s faktem, že je sice považován za filmařskou legendu, ale na jeho filmy se nechodí. Naštěstí jeho jméno je pořád dost velký tahák na to, aby si u něho zahráli herci za velmi nízké honoráře a jeho fanoušci patří k těm nejvěrnějším. Whatever Works sice žádnou superhvězdu nenabídne, avšak Allen už mnohokrát dokázal, že zrovna na tomhle jeho filmy nestojí. Whatever Works by mělo být pro režiséra velkým návratem na místo činu. Do New Yorku. Allen je s tímhle městem spjatý jako málokterý režisér, ale jeho poslední filmy se odehrávaly převážně v Evropě. Teď se mu s podle všeho začalo stýskat a vrací se domů. Příběh Whatever Works je zatím pečlivě utajovaný, ale podle všeho můžeme čekat Allena v jeho klasické podobě. Chytré dialogy, řešení problémů ve vztazích a osobitý humor. Panu režisérovi už ale nejspíš došlo, že na tohle je poněkud starý, a šanci dal mladším hercům. I když… je tu Larry David. U nás prakticky neznámý herec a scénárista, který je zodpovědný mimo jiné i za slavný seriál Seinfeld. David se ve filmech moc neobjevuje, takže pro fanoušky jeho tvorby (u nás jich asi moc nebude) bude Whatever Works svátek.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.