Útěk ze Sibiře

The Way Back

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Útěk ze Sibiře

Útěk ze Sibiře /2010

Režie: Peter Weir

Hrají: Colin Farrell, Jim Sturgess, Mark Strong, Saoirse Ronan, Ed Harris

Česká premiéra: 7.4.2011

USA premiéra: 21.1.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Útěk ze Sibiře

V kostce: "6500 kilometrů napříč nehostinnými končinami Asie v podání režiséra-veterána, který si sice vybral jednu ze svých slabších chvilek, ale vize a jistá vypravěčská zručnost mu nechybí. Jen škoda, že se nedokázal rozhodnout mezi divácky nevstřícným skoro-artem a hrubými hollywoodskými stereotypy. Navíc mu samotné putování bylo přednější než prokreslení postav (v podání skvělých herců) a vztahů mezi nimi. Strhující podívanou v žádném případě nečekejte. "

Galerie obrázků filmu Útěk ze Sibiře


Recenze filmu Útěk ze Sibiře

Jestli to s frekvencí Weirových filmů takhle půjde dál, stane se z něj druhý Terrence Malick. Na jeho novinku jsme čekali opravdu dlouho, což je na pováženou, protože Master & Commander nás koncem roku 2003 přesvědčil, že svérázný australský tvůrce je na vrcholu tvůrčích schopností. Nevíme, kde se těch sedm let flákal, ale po zhlédnutí Útěku ze Sibiře se člověk nemůže zbavit dojmu, že se povaloval někde na pobřeží moskytů a vychlastával si talent z hlavy.Aby nevznikl klamný dojem: Weir určitě...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Útěk ze Sibiře


DVD a Blu-ray filmu Útěk ze Sibiře

Zatím nevyšlo.


Související články

2.3.2017 09:33 Butler mezi kouzelníky Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
3.1.2017 16:00 TZ recenze: Úvod 4. řady Sherlocka Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
20.12.2016 17:06 První dojmy: Assassin´s Creed Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
7.12.2016 14:45 FilmAsia už po dvanácté: Na co byste měli zajít? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
5.12.2016 15:28 Útěk z New Yorku trochu jinak Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Peter Weir patří mezi nejzajímavější ale nejpřehlíženější žijící režiséry. Člověk, který je zodpovědný za filmy jako Truman Show, Zelená karta, Společnost mrtvých básníků nebo Master & Commander: Odvrácená strana světa, by si zasloužil větší uznání mezi filmovými fanoušky. Ale třeba se ho dočká teď. The Way Back bude vyprávět skutečný příběh skupiny vojáků, kteří se v roce 1940 ocitli v sibiřském gulagu. Z toho se jim sice podařilo uprchnout, ale dostat se z liduprázdné Sibiře mezi lidi a do bezpečí nebylo vůbec snadné. Cesta totiž vedla mimo jiné přes poušť Gobi, Himaláje a Indii. Herecké obsazení je velmi zajímavé a i když by Weir možná potřeboval nějaké slavnější jméno, se kterým by mohl machrovat na plakátech, samotná látka je pro filmové drama zatraceně zajímavá. Doufejme, že za těch šest let, které uplynuly od Weirova posledního filmu, nic zásadního nezapomněl a že budeme v kině spokojeni tak, jak jsme u jeho kousků zvyklí.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.