Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Utajený

Utajený /2005

Režie: Michael Haneke

Hrají: Juliette Binoche, Daniel Auteuil, Maurice Bénichou, Annie Girardot, Bernard Le Coq

Česká premiéra: 9.2.2006

USA premiéra: 23.12.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Utajený

V nedávném „předoscarovém“ bilancování jsme se vůbec nedostali ke kategorii nejlepších neanglicky mluvených filmů. Samozřejmě neexistuje ošemetnější "disciplína" pro předpovídání nás Středoevropanů, co si o drtivé většině snímků nebudou moci nikdy zjistit víc než základní info podpořené jednou ušmudlanou fotkou. Ale úzký okruh favoritů do první pětky se dá vždycky odtušit. Pro letošek je asi nejčastěji zmiňovaným titulem intelektuální thriller Michaela Hanekeho, francouzského tvůrce depresivní Pianistky, jenž protentokrát přizval ke spolupráci Juliette Binoche, Daniela Auteuila a Annie Girardot a vydal se se svým filmovým uzlíčkem znovu do světa... prosit o slávu. A daří se mu. Drama prodávané buď pod francouzským názvem Caché, či pod jeho anglickým překladem Hidden, sleduje manžele Laurentovy, převážně pak jeho mužnější polovičku, televizního fachmana Georgese, jenž musí s půvabnou chotí čelit sérii výhružných videonahrávek. Není nic příjemného, když vám někdo sleduje bejvák, zvlášť pokud netušíte, co za psychouše obsluhuje kameru, a jaký bude mít jeho – stále dotěrnější - objektiv kamery dopad na život váš i vaší rodiny. Zní to zajímavě, ale slina na jazyku vám možná vyschne stejně rychle jako mně. Trailer se totiž tváří převelice umělecky, takže spíš než napětí z něj vane povýšená artovost podpořená sumářem všech možných cen i novinářských hlášek. Ale za zaznamenání stojí už proto, že se o něm bude v únoru plkat i v českých kinosálech.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Utajený

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Utajený

Nejsme v tom sami. Většina ze spojených národů evropských hnije s námi. Evropský film tápe ve snaze dohnat Hollywood a zároveň se proti němu negativisticky vymezuje, což je paradox stejně tak logický jako v praxi zničující. Potom jakmile chce evropský film vypíchnout své numero uno, rád si vybere intošinu – hlavně aby se kavárenští mudrcové měli čím ohánět proti zlé Americe. Michael Haneke je díkybohu jedním z těch tvůrců, kteří duchovní bohatství své filmařiny nepotřebují podávat skrze nesro...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Utajený

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Utajený

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
23.2.2015 01:26 FOTO A VIDEO: Oscarové chuťovky 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
1.4.2014 17:50 Na co do kina: 5 originálních dubnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
22.6.2013 11:00 Téma: Kolik toho vlastně Superman uzvedne? Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
2.1.2011 00:03 Víkendový výplach #69 o vesmíru a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 48 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.