Úsvit planety opic

Dawn of the Planet of the Apes

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (9)
Plakát k filmu Úsvit planety opic

Úsvit planety opic /2014

Režie: Matt Reeves

Hrají: Andy Serkis, Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Judy Greer

Česká premiéra: 17.7.2014

USA premiéra: 18.7.2014

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Úsvit planety opic

V kostce: "Nový filmový dílek do odkazu francouzského spisovatele Pierra Boulleho, který v šedesátých letech vymyslel planetu, na níž dávají opice na kokos lidem, dál důstojně rozšiřuje odkaz klasiky. Zrestartovaná série se dočkala hutnějšího druhého dílu, jenž navádí pečlivě gradované drama až k dechberoucímu válečnému střetu, jenž umí být sugestivní, drsný i vyloženě cool. Výborná a vyvážená podívaná s postavami, jež budete chtít potkat znovu. A brzy."

Galerie obrázků filmu Úsvit planety opic


Recenze filmu Úsvit planety opic

Já tomuhle reastartování série už od začátku nevěřil. A od začátku se fatálně pletl! Protože Foxové své rodinné sci-fi stříbro oživili nesmírně šikovně a zvládli ho ještě přeleštit v prostředním díle plánované (minimálně) trilogie. Přitom tak trochu za pochodu měnili režiséra a místo Ruperta Wyatta, jenž tak mile překvapil převážně konverzační a celkově neokázalou jedničkou, angažovali Matta Reevese. A před ním teda nebyl snadný úkol, to si přiznejme. Opičáky předehrávající Andy Serkis je ne...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Úsvit planety opic

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Úsvit planety opic

Zatím nevyšlo.


Související články

13.11.2016 12:00 První plakát Ghost in the Shell Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
9.11.2016 14:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Říjen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
1.11.2016 10:12 Flash přišel o režiséra. Zase... Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
27.9.2016 09:46 Kdy dorazí Batman? Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
29.8.2016 14:01 S kým se porve Flash? Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Zrození Planety opic nekončilo pro lidstvo zrovna optimisticky a pád na držku bude pokračovat i v sequelu Dawn of the Planet of the Apes. Ten se bude odehrávat pár let po jedničce, většina lidstva je díky smrtícímu viru pryč, z měst se stává divočina a planetu pomalu začínají ovládat opice pod vedením Caesara. Jejich inteligence i schopnosti se za těch pár let zlepšily, umí jezdit na koních organizují se a ačkoliv se Caesar s lidmi pokouší žít v míru, ne každý má o to zájem. A to platí jak pro opičáky, tak pro lidi samotné. Skupina vědců se pokouší najít lék proti viru a zachránit původní vládce planety, ale je jen otázka času, než vypukne regulérní válka. Režisér minulého filmu Rupert Wyatt se se studiem moc nepohodl, a tak ho nahradil Matt Reeves, jenž má na svém kontě Monstrum nebo remake Ať vejde ten pravý. Herecké obsazení je taky dost zajímavé, tak snad dostaneme podobnou kvalitu jako minule.

© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.