Ultraviolet

Ultraviolet

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Ultraviolet

Ultraviolet /2006

Režie: Kurt Wimmer

Hrají: Milla Jovovich, Cameron Bright, William Fichtner, Ryan Martin

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 3.3.2006

Na DVD od: 13.11.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ultraviolet

Na konci 21. století si s námi opět evoluce zahraje nepěknou hru. Mezi běžnými lidmi se totiž čím dál tím častěji začnou objevovat vyvinutější jedinci, jimž proudí krev v těle trochu rychleji a tak jsou schopni nadliských výkonů - po fyzické i psychické stránce. A aby scenárista splnil veškerá pravidla knížky "Jak zacházet s provařenými klišé", obstaral jim ještě upírské choutky, které způsobila právě krevní nemoc, napomáhající Darwinovi. Není divu, že vláda se od téhle skupinky nakažených distancuje a vyžene je na okraj lidské společnosti. To je prvním impulzem k zahájení partyzánské války mezi "zdravými" lidmi a Nakaženými, jak je začnou média častovat. I mezi upířími Supermany se však skrývají dobráci od kosti a jedním z nich je dívka s exotickým jménem Ultraviolet. Její mateřské pudy se ozvou, když sleduje popravu šestiletého kloučka. Rozhodne se jí překazit, popadnout dítě a utéct kdovíkam... kdo už uvažuje nad tím, že ten kluk má klíčovou důležitost a jeho existence vede minimálně k celosvětovému spiknutí, ten by se mohl rovnou sbalit a odjet psát béčkové sci-fi do Hollywoodu. Zřejmě by vydělal jmění. Kurt Wimmer něco podobného udělal, ale v ultralevném Equilibriu prokázal krom základních scenáristických kliček i potřebný vizuální cit a tak se z něj stala tak trochu undergroundová internetová modla, kolem které se stavějí vzdušné zámky. Uvidíme zda svůj statut potvrdí druhým velkým filmem, který je Equilibriu rámcově hodně podobný. Christiana Balea však Wimmer vyměnil za Millu Jovovich a pod ruku jí dal stále zajímavějšího Camerona Brighta (Godsend, Running Scared a brzy i X-Men 3). První obrázek slibuje minimálně příznivcům Underworldů příjemné radovánky se sličnými děvami a exotickými zbraněmi. Všichni snad ale víme, že tohle kvalitu celku neurčuje.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Ultraviolet

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Ultraviolet

Jmenuji se Violet a narodila jsem se do světa, kterému možná nebudete rozumět... Vsadil bych levou ruku svého kamaráda (promiň, Kocoure) za to, že tuhle větu nevymyslel Wimmer, ale producenti, těsně po první zkušební projekci. Ultraviolet je totiž film, který vám z hlavy vykopne veškeré fungující neurony. Zůstanou jen ty, kterým se líbí retušování ve Photoshopu, Milla Jovovich a těsné latexové oblečky. Violet Song jat Shariff (opravdu jí takhle říkají, zřejmě bylo potřeba natáhnout stopáž) j...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ultraviolet


DVD a Blu-ray filmu Ultraviolet

Zatím nevyšlo.


Související články

7.4.2012 17:00 MZ Skalpel: Total Recall bez Arnolda Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
15.3.2011 21:48 Televizní Tipy 14.3. - 20.3.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
9.8.2010 18:50 Televizní Tipy 9.8. - 15.8. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
25.11.2009 16:12 Nejzajímavější upíři, co na slunci nesvětélkují Rubrika: Novinky Diskuze: 43 příspěvků
14.3.2008 01:30 Snake má problém Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.