Ukrutně šťastni

Frygtelig lykkelig

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Ukrutně šťastni

Ukrutně šťastni /2008

Režie: Henrik Ruben Genz

Hrají: Jakob Cedergren, Kim Bodnia, Lars Brygmann, Lene Maria Christensen

Česká premiéra: 2.10.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 1.11.2010

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Ukrutně šťastni

V kostce: "Vydařený evropský pokus o multižánrový snímek, kde se mísí všechno, co máme na filmech rádi. Chytře napsané, dobře zahrané, poctivě natočené. Pokud se netajíte zájmem o bizarní zvraty a trochu toho černého humoru, Ukrutně šťastní jsou jasnou volbou nejen v rámci festivalových radovánek."

Galerie obrázků filmu Ukrutně šťastni


Recenze filmu Ukrutně šťastni

Když se řekne Dánsko a film, spousta z vás bude určitě jen nejistě tápat a těžko hledat hlubší souvislosti a nedávné filmové zážitky. Pravda je taková, že Dánové sice sypou jeden film za druhým, ale jen málokterý se dostane do hlubšího (natož mimoevropsky hlubšího) povědomí. Režisér Henrik Ruben Genz má v tomhle směru na růžích ustláno – od roku 2005 dostal předplacenou místenku v Karlových Varech v sekci soutěžních filmů a svůj poslední kousek sem přivezl dokonce v rámci celosvětové premiéry...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Ukrutně šťastni

Zatím nevyšel žádný trailer.

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Ukrutně šťastni

Zatím nevyšlo.


Související články

20.12.2016 17:06 První dojmy: Assassin´s Creed Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
16.4.2015 09:00 TOP 10: Hollywoodští fušeři Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků
1.2.2015 19:57 Televizní tipy 2.2. - 8.2.2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.1.2015 09:30 7 filmů dramaturga Karla Spěšného Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
10.9.2014 17:40 Jste připraveni na 23 Jump Street? Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Policista Robert přijíždí z Kodaně do malého ospalého městečka, aby se tu popral s nástrahami tamějšího koloritu, skýtajícího hrstku podivných lidí a jejich podivných zájmů. Ne že by tu chtěl být, ale když už se věci tímhle způsobem semlely, rozhodne se neodfláknout to. Brzy však přichází na dvě důležité věci: je tu nuda k zbláznění a když už se něco děje, rozhodně na to nelze aplikovat tradiční policejní postupy, které si žádá velkoměsto. Mnohem více než o spravedlnost jde totiž o to, co chtějí lidé, na čem se „shodne kolektiv“. A ten se také jednou shodne na tom, že si s Robertem udělá, co se mu zlíbí. Po tom, co se zaplete s manželkou tamějšího bijce, po tom co objeví znepokojující fakta kolem aktuálního stavu svého respektu vůči ostatním… tak přesně po tom se v malém městečku rozehrává tragikomický příběh, v jehož rámci se vrší mrtvoly, stávají podivné náhody a padají dialogy, které by ve světě takových večerníčků asi padat neměly… Dánská režijní lokomotiva Henrik Ruben Genz přináší osobitou románovou vizi, která hodně čerpá z tvorby bratří Coenů nebo třeba Guye Ritchieho. Výsledkem je mix všech možných barev, chutí a žánrů, který pravděpodobně osloví každého, komu tahle kombinace nezní tak úplně špatně.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.