Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Účastníci zájezdu

Účastníci zájezdu /2006

Režie: Jiří Vejdělek

Hrají: Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Květa Fialová, Pavel Liška

Česká premiéra: 20.4.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Účastníci zájezdu

Mladá průvodkyně cestovní kanceláře, několik manželských párů, dvě studentky, dva homosexuálové, poslanec, spisovatel a přinejmenším čtyři literární kritici - to jsou hlavní postavy románu Účastníci zájezdu jednoho z nejčtenějších současných českých autorů, Michaela Viewegha. A protože Veiewegh většinou letí se slušným úspěchem i na plátnech kin, rozhodla se televize Nova oslovit jednoho z dvojice režisérů seriálu Redakce, Jiřího Vejdělka, aby jí podle stejnojmenného románu spíchl pořádně povedenou taškařici. Vejdělek po tom skočil – který tvůrce by nechtěl z obrazovek do kin – a podařilo se mu k sobě sehnat i partičku „vděčných“ herců, kvůli nimž lidí chodí automaticky do kin a je jim prakticky jedno na co. Za všechny jmenujme Pavla Lišku a Evu Holubovou. Příběh je klasickým výletem mezi lidi, kteří se neznají, ale jak už to tak na zájezdech bývá, už brzo se to změní. Daleko od domoviny všichni hledají spřízněnou duši, někoho s kým se projít, opít a možná i vyspat. A tak sluníčko pálí, moře je jako kafe a lidé se sbližují. Ve Vieweghově podání se z toho stává „melancholická groteska“ plná tragikomických výjevů a typického čecháčkovství. Ve filmovém podání haluz obalená do novácké fasády plné hlasitého smíchu. Inu, mrkněte sami na ukázku.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Účastníci zájezdu

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Účastníci zájezdu

Žádnou knihu od Michala Viewegha jsem nikdy nečetl. A v dohledné době se k tomu ani nechystám. Při záběru, který tu na MovieZone máme, si člověk více než dvakrát rozmyslí, čemu bude věnovat svůj volný čas. Žádnou ze svých končetin bych za to samozřejmě do ohně nedal, ale soudím, že co do obeznámenosti s předlohou nebo vůbec autorovou tvorbou jsou na tom mí redakční kolegové shodně. Nikdo z nás nepatří k typickým „účastníkům zájezdu“, kteří jsouce na cestě do Chorvatska, louskají v buse i na ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Účastníci zájezdu

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Účastníci zájezdu

Zatím nevyšlo.


Související články

25.12.2016 14:17 Víkendový výplach #381 o Santovi a drsňácích Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
2.9.2014 09:33 Téma: Filmové bitky na rozcestí Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
5.6.2014 09:30 7 filmů mluvčí MFF KV Uljany Donátové Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
21.9.2013 13:14 Kouzlo filmových maratonů Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.