Tygr a sníh

La Tigre et la Neve

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Tygr a sníh

Tygr a sníh /2006

Režie: Roberto Benigni

Hrají: Roberto Benigni, Jean Reno, Nicoletta Braschi, Emilia Fox, Tom Waits

Česká premiéra: 23.2.2006

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 25.9.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tygr a sníh

To vám takhle jednou byl jistý Johnny Párátko, který si kdoví proč myslel, že Život je krásný. Pro ty, kdo to dosud neví: Johnny Párátko bylo pouze jeho hodné alter-ego, ve skutečnosti se jmenuje Pinocchio a je to pěkné Monstrum. Roberto Benigni je po fyzické stránce střízlík. Co mu však bylo ubráno na solaru plexus, to mu matka příroda vykompenzovala na chuti točit ambiciózní velkofilmy. Abychom si rozuměli: samozřejmě velkofilmy italského střihu. Tygrem a sněhem (v tomto tvaru to zní česky dost příšerně) se Benigni vydává na nepevné podloží velkých eposů o lásce, po nichž byla, je a bude poptávka vždycky. Z lehce snového námětu snímku Tygr a sníh je také cítit felliniovský magický realismus. Jen posuďte: Attilio de Giovanni (Roberto Benigni) je roztržitý profesor literatury woodyallenovského typu (s čímž se pojí i vášeň pro nebetyčně krásné ženy), Vittoria (Nicoletta Braschi, v reálném životě Benigniho manželka) je přesně tím typem, který jej uvádí do transu. Jak už to však bývá, je pro něj také ženou nedostupnou. Své převahy si je velmi dobře vědoma a tudíž si s ním hraje jako kočka s myší. Pojítkem mezi životy téhle nerovné dvojky je irácký básník Fuad (Jean Reno), Attiliův blízký přítel, se kterým Vittoria úzce spolupracuje. Jednoho dne se rozezvoní Attiliův italský telefon a ze sluchátka zazní úděsná zpráva: Vittoria je v Bagdádu těžce zraněna. Co udělá zamilovaný blázen Attilio? Sebere se a za několik dní se během legračních peripetií dostává do rozstříleném Bagdádu, aby svou milou zachránil od jisté smrti. A kdyby to ještě někomu nedošlo: možná přijde tygr a napadne sníh. Chraplák Toma Waitse má své místo dopředu zajištěno.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Tygr a sníh

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Tygr a sníh

To, že je láska mocná čarodějka, ví každý, kdo alespoň jednou v životě při pohledu na svou vyvolenou / vyvoleného nemohl popadnout dech. To byl pocit, panečku! Daný stav, který má stovky průvodních fyzických jevů (ale no tak, přátelé!) z vnitřního přetlaku opěvují básníci, vznikají stále nové a nové písně, romány a filmy. A i trh se na tomto citu prostřednictvím své ruky přiživuje, seč může. Systém je uzavřený, každý v něm dává i dostává a - všichni jsou spokojení. Ještě tu však nepadla slova...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tygr a sníh

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Tygr a sníh

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
7.12.2015 18:05 Záznam MZ Live #77 o Warcraftu, Tygr a drak a Huntsman Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
24.9.2015 13:48 Téma: Jak se natáčel Everest Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
6.9.2015 12:30 Víkendový výplach #313 o Batmanovi a superhrdinech Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
12.10.2014 12:30 Víkendový výplach #266 o Fincherovi a Star Treku Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.