Turínský kůň

A Torinói ló

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Turínský kůň

Turínský kůň /2011

Režie: Béla Tarr, Ágnes Hranitzky

Hrají: János Derzsi, Erika Bók, Ricsi, Mihály Kormos

Česká premiéra: 27.9.2011

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Turínský kůň

Turínský kůň nejspíš nebude lámat rekordy v návštěvnosti a když řekneme, že jde o film z Maďarska, že je černobílý a že trvá skoro dvě a půl hodiny, je jasné, že většina čtenářů MovieZone půjde radši o sál vedle na Zabijáckou elitu s Jasonem Stathamem. Těch pár lidí, co se přeci jenom rozhodne dát Turínskému koni šanci, se může těšit na prý velmi pomalý film téměř bez dialogů, ale za to s působivou hudbou a i na nějaký ten filozofický přesah. Béla Tarr snad ani jinak netočí. Oficiálně by mělo jít o příběh šíleného koně, kterého v roce 1899 objal Friedrich Nietzsche. No budiž. Tohle bude asi opravdu jen pro fanoušky tohohle maďarského filmaře.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Turínský kůň

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Turínský kůň

Ohlsdorfer a Ohlsdorferová. Otec a dcera. Jejich stará kobyla. Osamělý dům uprostřed pustiny bičované divokým větrem. Rutina stále se opakujících činností. Dojít ke studni. Nabrat vodu. Uvařit brambory. Oloupat brambory. Sníst brambory. Dívat se z okna. Jít spát. Jen občas hypnotický sled trmácení odnikud nikam naruší Událost: příchod souseda. Příjezd cikánů. Pokus odejít z domu, v němž po letech zmlkne i hlodání červotočů. Všechno ale končí tam, kde to začalo. Osamělý dům uprostřed pustiny b...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Turínský kůň

Zatím nevyšel žádný trailer.

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Turínský kůň

Zatím nevyšlo.


Související články

24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.