Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Tsotsi

Tsotsi /2005

Režie: Gavin Hood

Hrají: Presley Chweneyagae, Israel Makoe, Mothusi Magao

Česká premiéra: 11.1.2007

USA premiéra: 24.2.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tsotsi

Tahle sonda do světa jihoafrické chudoby vyhrála diváckou cenu na nedávném festivalu v Torontu, takže jsme ji prostě museli zařadit. Ti šťastnější ji třeba uloví na festivalu v Karlových Varech (tak nějak počítám s tím, že bude k mání). Natáčelo se v Sowetu, chudinské osadě vzdálené jen pár kilometrů od moderního centra Johannesburgu. Syrové drama se nesnaží hledat řešení nebo lacině mentorovat, pokud tedy za mentorování nepovažujete náhlou nápravu gaunera, jehož srdce obměkčilo nalezené nemluvně. Tsotsi je přezdívka, která v pouličním slangu označuje gangstera nebo zločince. Snad i jednoho dne napraveného. Po jedné loupeži totiž Tsotsi spatří v ukradeném autě něco, nebo spíše někoho, kdo mu – byť nevědomky – ukáže cestu, jak se dostat zpět z pekla, ve kterém až dosud žil. Tsotsi je nucen řešit konflikty ne agresivitou, ale jednáním a komunikací. Poprvé se otevírá a je schopen a ochoten mluvit o své minulosti, kterou dosud až zuřivě potlačoval (aneb oficiální texty distributorů dokáží být někdy opravdu patetické :-). Snímek bývá mimochodem často přirovnáván k Městu bohů.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Tsotsi

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Tsotsi

Těžko říci, zda se kdy na plátnech českých kin s Tsotsim setkáme. Vítězové „přídavné“ oscarové kategorie, nejlepší zahraniční filmy, bohužel většinou nemají takový výtlak, aby se na křídlech dobře cílené reklamy dostali i do našich kinosálů, stavěných primárně na/pro blockbusterovou produkci. Zacházení organizátorů s oscarovou novinkou z Jihoafrické Republiky však bylo až trestuhodné: nejhorší možné projekční podmínky v kině Čas, kde na dva diváky připadají tři litry potu za hodinu, naznačova...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tsotsi

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Tsotsi

Zatím nevyšlo.


Související články

25.10.2011 13:00 Televizní Tipy 25.10. - 31.10.2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
20.7.2007 11:40 Wolverine s otazníkem? Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
10.1.2007 19:58 Čerstvá šťáva pro Projekt 100 Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
8.7.2006 22:06 Bolestný návrat z Varů Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
5.3.2006 21:24 Oscarová show - Jaké to bylo? Rubrika: Novinky Diskuze: 68 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.