Touha, opatrnost

Lust, Caution

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Touha, opatrnost

Touha, opatrnost /2007

Režie: Ang Lee

Hrají: Tang Wei, Joan Chen, Anupam Kher, Tony Leung Chiu Wai

Česká premiéra: 17.1.2008

USA premiéra: 28.9.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Touha, opatrnost

Po dvou posledních spolupracích s Hollywoodem se Ang Lee obrací zpět do Asie, aby svůj další opus o pohnutých lidských osudech (žánrově laděný do romanticko-špionážního thrilleru)) rozehrál v dravé době druhé světové války v koutu světa zvaném Šanghaj. Zápletka je poměrně prostá a točí se kolem party patriotisticky smýšlejících studentů, která se chce aktivně zapojit do odboje a tak zosnuje tajný plán na vraždu tamějšího šéfa všech šéfů, který sužuje rodiny a odepírá lidem svobodu. Z uskupení je vybrána dívka jménem Wang Jiazhi – na první pohled naivní stvoření s očima plnými nevinnosti. Tedy ideální prostředník pro akt, který vyžaduje moment překvapení. Jakmile se ale kolesa celého procesu rozjedou, uskutečnit vraždu najednou není tak snadné. Ošklivý pan Yee s nečistými úmysly vůbec není tak ošklivý a nečisté úmysly se nakonec docela dobře dají zužitkovat v prostředí ložnice. Přestože je Yee ženatý a Wang má před sebou povinnost v zájmu lidstva, upadají oba do tajuplného vztahu, kde jeden nemůže mít druhého a přesto bez sebe nemohou být… Nový film Anga Lee už nepřekvapuje svým vytrvalým nimráním se v lidské duši, jako tím, do jak vysokých kruhů míří. Každopádně vypadá zajímavě. A abychom nezapomněli, v roli pana Yee zazáří Tony Leung, hvězda Hrdiny, Volavky a především naší srdcovky, Hard Boiled.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Touha, opatrnost

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Touha, opatrnost

Ang Lee je jako multifunkční kuchyňský robot druhé generace. I když do něj pokaždé strčíte jednu a tu samou surovinu, pokaždé vám vyleze nově opracovaná. A nejen to, nikdy se z ní nevytratí Angův charakteristický rukopis a smysl pro osobitou poetiku, která prostě nemohla vzejít odnikud jinud nežli z Asie. Vstupní surovina se doopravdy příliš nemění. Zvlášť v posledních letech se Lee vytrvale zabývá mezilidskými vztahy, s jasným důrazem na jejich nejpřitažlivější podobu – na to věčně vzrušujíc...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Touha, opatrnost

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Touha, opatrnost

Zatím nevyšlo.


Související články

25.8.2016 16:09 Captain Marvel loví režisérky Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
6.4.2016 17:00 Joker proti yakuze Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
5.3.2016 23:00 Českého lva vyhrály Kobry a užovky Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
20.1.2016 11:42 Českým lvům vládnou Zelenka, Hádkové a... Magnusek! Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
11.10.2015 12:08 Víkendový výplach #318 o Marťanovi a idiotech Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.