Titanic

Titanic

V.I.M.
Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (21)
Plakát k filmu Titanic

Titanic /1997

Režie: James Cameron

Hrají: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane

Česká premiéra: 5.4.2012

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: 9.1.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Titanic

Před deseti lety byl ještě Titanic jen největší námořní katastrofou dvacátého století a smutným pomníkem lidského pokroku. Nepotopitelná loď potopená při své první plavbě zásahem matky přírody. Před pěti lety to však byl i poslední film Jamese Camerona, neodolatelná romance, která se stala nejúspěšnějším snímkem všech dob. Cameron dal do natáčení všechno a když několikrát přešvihnul rozpočet, vzdal se svého honoráře za podíl na tržbách (ukázalo se, že to byl ten nejlepší krok, který kdy podnikl). Titanic nakonec byl dotočen, měl úspěch hodný svého jména a udělal z Leonarda DiCapria miláčka davů. To už je ale jiná pohádka než ta o Rose a Jackovi, kteří se sešli na palubě Titaniku a navzdory společenským rozdílům se do sebe zamilovali. To všechno právě na pozadí oné katastrofy, která zapřáhla nejen Cameronovu představivost, ale i armády počítačů trikových firem. Nad výsledkem roztáli diváci, kritika i samotná Akademie, která udělila jedenáct Oscarů (tři nominace zůstaly neproměněny). Nepochybujeme o tom, že jste Titanic viděli, ale tím spíš si zaslouží místečko v naší síni klasik.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Titanic


Recenze filmu Titanic

James Cameron možná není králem světa, za něhož se v nadsázce prohlásil poté, co Titanic ozářilo rekordních jedenáct Oscarů. Nepochybně ale byl, je a ještě chvíli zůstane králem 3D formátu. Ještě než nás o tom bude znovu přesvědčovat v roce 2016 (nebo ještě později) s druhým a třetím Avatarem, může nás ujistit upgradeovaný Titanic. Výstavní hollywoodský velkofilm se totiž dočkal pečlivé revize a znovuuvedení ve stereoskopickém formátu.A Cameron v něm znovu dostál svému jménu. Rozhodně jde o n...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Titanic

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Titanic

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
3.1.2017 09:30 Co čekat od návratu do Jurského světa? Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
24.11.2016 09:18 Kdy dorazí hity budoucnosti? Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
31.10.2016 16:30 Téma: Jak se rodil Titanic aneb Cameron je bůh Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
21.6.2016 19:00 Téma: Pixarovská cesta za miliardami - část první Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.