Adama Sandlera jsem měl v devadesátých letech hodně rád a i teď mu leccos odpustím. Jeho komedie jsou sice čím dál tím víc stejné (když to vyjde) nebo čím dál tím horší (to obvykle), ale tak nějak je na nich vidět, že Sandler má pověst nejpřátelštějšího člověka v Hollywoodu právem a že s ním všechny ty hvězdy pracují rády, protože je to jednoduše baví. Sandlar je prostě vezme na Havaj, do Afriky nebo jinam, tam blbnou a mezi tím nejspíš omylem natočí film. Ne moc dobrý, vždycky ovšem dostatečně OK na to, aby spolu tahle parta vyrazila i příští rok.

 

Ridiculous 6 je přesně ten případ. Jde o naprosto klasickou sandlerovkou, jen s jinými kostýmy a pokusy o atmosféru divokého západu. Jinak ale dostanete ty samé fóry, jaké Sandler servíruje vždycky, ty samé ksichty a tu samou buranskou atmosféru. Tentokrát navíc jako bonus nafasujete dost špatné triky a zbytečně přepálenou stopáž.

 

Takže co? Takže záleží na vás. Sandler a jeho parta opět sází na to, že ze sebe sypou jeden fór za druhým a doufají, že alespoň u poloviny z nich se usmějete. Do značné míry to vychází a když se v půlce filmu objeví na scéně Terry Crews, tak spolu s ním přijde i pár hodně vydařených a nečekaných vtipů a pasáž, během níž John Turturro vynalézá baseball, taky není vůbec špatná. Na druhou stranu o poctivou porci prdících oslů, dementních výrazů Taylora Lautnera (dementních v tom smyslu, že tentokrát hraje duševně slabšího jedince) a lidí, co si vydloubávají vlastní oči, taky ochuteni nebudete.

 

Akční scény jsou vyloženě směšné (i když víceméně takové být asi měly), camea si herci užívají jako vždycky a celkově si Sandler prostě natočil další film, kterým nikoho nepřekvapil, což asi ani neměl v úmyslu. V kinech by se tomu člověk vysmál, na Netflixu, pro nějž Ridiculous 6 vzniklo, to je neurážející alternativa k nějakému sitcomu. Podíváte se, párkrát se zasmějete, řeknete si, že Nick Nolte už je fakt hodně starý pán, a za hodinu zapomenete. Jestli vám to stačí, to se musíte rozhodnout sami. Osobně mám trochu strach, že nic lepšího už ze Sandlera nikdy nevypadne.