The Proposition

The Proposition

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu The Proposition

The Proposition /2005

Režie: John Hillcoat

Hrají: Guy Pearce, Emily Watson, Ray Winstone, John Hurt, David Wenham

Česká premiéra: 14.9.2006

USA premiéra: 5.5.2006

Na DVD od: 18.12.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu The Proposition

Píše se rok 1880 a v australských prériích to zrovna pekelně vře. Trojice bratrů, podlých drsných ošlehaných desperát, je na útěku před spravedlností. Daří se jim po všech stránkách – vraždí si o stošest, kradou ještě o sto víc a užívají si nezřízeně slastí života, co to jen dá. Ale ruka zákona nespí a naši tři výtečníci brzy poznají, že boží mlýny melou sice hodně pomalu, ale melou… Vychytralý kapitán Stanley (Ray Winstone) vymyslí ještě vychytralejší plán a sevře bratry v kleštích pečlivě řízené přestřelky. Z té se podaří utéct jen tomu nejstaršímu, zbylí dva jsou necháni napospas krutému osudu houpající se oprátky... Nebo ne? No vlastně… ne ;). Tedy ne úplně: Kapitán Stanley udělá staršímu Charliemu (Guy Pearce) nabídku: Najde-li a zabije svého uprchlého bratra, ten jeho mladší bude žít… v opačném případě zemřou oba a to hned. Férová situace, co říkáte..?
Proposition se na první pohled tváří jako zcela tuctový western. Podíváte-li se však trochu blíže, nemůžete si nevšimnout prvních detailů, které ho povyšují do vyšší ligy. Nelze přehlédnout především nadprůměrnou hereckou sestavu v čele s Guyem Pearcem, Johnem Hurtem a Emily Watson a další smetánkou, která u téhle události prostě chtěla být. Proč píši události? Protože světe div se, scénář tohohle westernu má na svědomí samotný Nick Cave, kultovní to postavička nemála muzických kuloarů a hrdina na plakátech depresivně oděných teenagerů. Jak se Cave ke scenáristice vlastně dostal, je mi trochu záhadou (mimochodem, je to už jeho druhý film), že se mu nicméně zadařilo, o tom je přesvědčena nejen slušná řádka uživatelů na IMDb, který tenhle film oslavují, kudy chodí (v době psaní toho odstavce se hodnocení ustálilo na 7.9), ale i mocná pera uznávaných kritiků. Těžko říci, jestli se k nám někdy Guy Pearce a jeho parta probojují alespoň na DVD, takže si pěkně zapněte Quicktime a vezměte zavděk alespoň tímto chutným atmosferickým trailerem. Nebudete litovat!

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu The Proposition

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu The Proposition

Ponurý rocker s osobitým projevem, Nick Cave, se dal do psaní scénáře. Co z toho mohlo vylézt jiného, než jednoduché, ale rytmické vyprávění podkreslené podivuhodnou dravostí, která neústí v záchranou melancholii? Stejně jako rocková podupávačka z jeho pera, i snímek Proposition se nese na notách ponurosti a krystalicky čisté deprese, z níž není úniku. Poté, co je se svým později rozeným sourozencem zajmut svým úhlavním protivníkem, hájícím zákon, je náš hrdina postaven na křižovatku neřešit...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu The Proposition


DVD a Blu-ray filmu The Proposition

Zatím nevyšlo.


Související články

28.1.2017 10:00 Zemřel John Hurt, legenda z Vetřelce, Hellboye nebo Haryho Pottera Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
3.3.2016 10:31 Deadpool kraluje, z Bohů Egypta je propadák Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
21.7.2013 14:30 Víkendový výplach #202 o comicsech a kocovině Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
26.2.2013 22:06 Profesor X v nové Vráně? Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.9.2012 13:35 Posedlost vydělávala, gangsteři Shia a Hardy padli Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.