Těžká váha

Cinderella Man

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Těžká váha

Těžká váha /2005

Režie: Ron Howard

Hrají: Russell Crowe, Renée Zellweger, Paul Giamatti, Billy Boyd

Česká premiéra: 29.9.2005

USA premiéra: 3.6.2005

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Těžká váha

Ron Howard si po nadsazeně úspěšné Čisté duši odbyl jeden nepříliš úchvatný western s Cate Blanchett a slůvkem Missing v názvu, aby se po čtyřech letech od oscarového trimfu znovu spojil s bouřlivým hereckým géniem Russellem Crowem a opět zabojoval za slávu. Tentokrát se vrhne přímo do víru letních trháků, přestože jeho námět nevypadá dvakrát zábavně a spíš než pražená kukuřice v parném létě by mu slušel zimní krb s náběhem na uznání od kritiků. Ale nebylo by fér soudit dne před večerem a pitvat film v době, kdy se na padlého boxera Jima Braddocka teprve uzavírá první kolo sázek... Jimova kariéra se zhroutila po bolestivé sérii porážek, nechal sportovního dovádění a místo skákání přes švihadlo začal vydatně pomáhat své manželce (Renée Zellweger) v boji za klidný chod rodiny. Právě totiž vrcholí velká hospodářská krize a každý šesták (i pozitivní záblesk) přijde k duhu. A tak, když se Braddock vrátí do ringu a začně znovu bojovat, jako by jeho vzepětí symbolizovalo ožívající naděje celého amerického lidu.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Těžká váha

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Těžká váha

Nač čekat. Nebudu oťukávat Popelku z ringu úvodními frázemi a radši ji rovnou rozčílím: Žádný z kritikou oslavovaných filmů neoperuje s tak katastrofálním scénářem jako Těžká váha. Ron Howard ve svém novém dojáku sáhl po absolutní obsahové břečce, v níž klišé znovu slouží k upevnění představ o americkém snu. Schematické obraty, zvraty a zápletky, které přicházejí přesně v těch momentech, v nichž byly úspěšně použity tisíckrát předtím, mají posloužit příběhu o druhých šancích a o zlomené ruce ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Těžká váha


DVD a Blu-ray filmu Těžká váha

Zatím nevyšlo.


Související články

30.11.2016 10:04 Bradley Cooper znovu válčí Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.11.2016 00:24 Fantastická zvířata mají balík, sesadila Strange Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
27.9.2016 19:00 Scorsese vs. Assassin´s Creed Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
11.7.2016 15:59 Tvůrci Mimoňů jedou: Mazlíčci jsou rekordní megahit Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
28.1.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.