Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Tetro

Tetro /2009

Režie: Francis Ford Coppola

Hrají: Vincent Gallo, Maribel Verdú, Alden Ehrenreich, Klaus Maria Brandauer, Carmen Maura

Česká premiéra: 12.5.2011

USA premiéra: 11.6.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tetro

Když jednou natočíte Kmotra, můžete si už v Hollywoodu dělat, co se vám zlíbí. Francis Ford Coppola to chvilku dělal, ale v poslední době na jeho slávu trošku sedá prach. Jeho poslední film Youth Without Youth byl komerční propadák a ani kritici zrovna nadšením neskákali do vzduchu. Coppolova novinka Tetro navíc také bohužel nevypadá jako velký návrat. Děj se bude odehrávat v jedné velké italské rodině, která zapustila kořeny v Americe. Tentokrát se však režisér nepodívá mezi mafiány, ale mezi umělce. Prakticky každý člen této rodiny se totiž zabývá uměním a jak to tak chodí, někdo je dobrý a někdo ne. A rivalita, závist a nenávist mezi lidmi jedné krve nikdy nedělá dobře. Je sice fajn, že se Francis Ford Coppola alespoň částečně vrací k tomu, co mu šlo nejlépe, ale herecké obsazení naznačuje, že žádný velký hit očekávat nemůžeme. Pryč jsou časy, kdy režisér udílel pokyny Pacinovi, Brandovi a De Nirovi. Teď mu musí stačit Vincent Gallo (to je ten člověk, o němž kdysi kolega Imf psal novinku, že na internetu prodává své vlastní sperma) a Klaus Maria Brandauer. Doufejme, že vše ostatní bude ve filmu na té úrovni, na niž jsme u téhle režisérské legendy zvyklí.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Tetro


Recenze filmu Tetro

Tetro má být jakýsi režisérský testament jedné z klíčových persón novodobých filmových dějin – Francise Forda Coppoly. Jak už to tak chodí při rozbalování odkazu, málokdo čeká avantgardu, oslňující hledání nových horizontů, tvůrčí osvícení. Spíš naopak, jaksi automaticky očekáváme něco, co tak trochu popírá dravě plynoucí čas, zastaví se, ohlédne, bude bilancovat. Přesně to se nám dostává, když zvědavě rozbalujeme mistrův filmový balíček převázaný černobílou mašlí. Ne nadarmo je jednou z hlav...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tetro


DVD a Blu-ray filmu Tetro

Zatím nevyšlo.


Související články

20.11.2012 08:22 Hledá se Harry Osborn. Zn.: Mladý ksicht Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
21.11.2011 19:19 Akira a hvězdy z Twilightu i Promethea Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
16.4.2009 20:08 Kdo, kde, s kým... 16/2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
30.9.2007 16:16 Piráti tlačí na pilu Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.