Temný úsvit

Rescue Dawn

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Temný úsvit

Temný úsvit /2006

Režie: Wërner Herzog

Hrají: Christian Bale, Steve Zahn, Marshall Bell, François Chau, Jeremy Davies

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 4.7.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Temný úsvit

V kostce: "Dieter Dengler chtěl od dětsví létat. A taky si vůj sen splnil. Jenže při první bojové misi to koupil a zakrátko s sebou jeho stroj plácl do rýžového pole. Ještě nedávno se na letadlové lodi smál instruktážním filmům o přežití ve volné přírodě a teď musí ukázat, jak silný má pud sebezáchovy. Christian Bale posedlý Stanislavského metodou hubne až na kost (v této dekádě už podruhé) a utíká z lágru Vietkongu..."

Galerie obrázků filmu Temný úsvit

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Temný úsvit

Ach ty názvy! Ach ta distribuční politika! Ale dost naříkání. Dobrá, poslední film Wernera Herzoga u nás nešel - stejně jako několik jeho předchozích - do kin, ale právě se dostává na počeštěná DVD. Nebudu hned v prvním odstavci velkohubě rozkřikovat, že by v pohodě vytřel cívky kde které z příšerností, jež momentálně čistě do počtu okupují kina. A dobrá, nebudu se pozastavovat ani nad tím, že Temný úsvit je další z distribučních názvů, které s dějem nemají zhola nic společného. Asi to někomu...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Temný úsvit


DVD a Blu-ray filmu Temný úsvit

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 270 příspěvků
25.2.2017 21:23 Zlaté maliny: Batman vs. Superman vs. Hillary Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
18.2.2017 00:15 Matt Reeves Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků

Na obzoru   (autor: Cival)

Christian Bale má napilno. V příštím roce se do distribuce vrhne hned pět jeho filmů, což je číslo stejně tak impozantní, jako divácky slibné. Určitou roli v tom sice sehrává nasazení dvou již dotočených snímků až na letopočet se šestkou na konci (vedle Mallickova Nového světa jde o akční kriminálku Harsch Times), přesto mají příznivci Baleovic propadlých tváří na co šetřit čas i drobáky. Rescue Dawn vyhlíží jako klasické válečné drama z vietnamské deprese, provází jej však extrémně zajímavá geneze. Takřka výhradní dokumentarista Werner Herzog, jenž se svými filmy bez větších obtíží dobývá desítky amerických kin, se rozhodl jedno ze svých témat rozvést až do hraného bijáku. Právě Christian Bale tak vytvoří postavu německého přivandrovalce Dietera Denglera, jenž se v dokumentu Malý Dieter chce létat Herzogovi vyzpovídal z celoživotní lásky k vojenským „vznášedlům“. Tu se mu také podařilo důkladně realizovat v jihovýchodní Asii, ovšem s malinkým „ale“. Jeho helikoptéru totiž sestřelili rákosníci a on se stal lovnou zvěří i ideálním hřištěm pro torturu provozovanou hrdými Vietnamci. Historie vzniku zní bezesporu poutavě, ale Rescue Dawn samotný bude jen těžko vystupovat ze stínu všemožných Apokalyps, Čet, Lovců jelenů i Bat 21. Teaser napoví víc.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.