Temný rytíř povstal

The Dark Knight Rises

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (721)
Plakát k filmu Temný rytíř povstal

Temný rytíř povstal /2012

Režie: Christopher Nolan

Hrají: Christian Bale, Gary Oldman, Michael Caine, Anne Hathaway, Tom Hardy

Česká premiéra: 26.7.2012

USA premiéra: 20.7.2012

Na DVD od: 28.11.2012

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Temný rytíř povstal

V kostce: "Kdo chtěl víc, nemá nic... nebo alespoň míň, než čekal. Temný rytíř povstal je výpravnou freskou, monumentálním filmem, kterému ale dost povážlivě teče do bot. Nevšimnete si toho, pokud k němu budete vzhlížet v nábožném záklonu, ale zvládnete to celých stopětašedesát minut? Nezbývá, než to zkusit..."

Galerie obrázků filmu Temný rytíř povstal


Recenze filmu Temný rytíř povstal

Temný rytíř povstal asi lépe slouží celé batmanovské trilogii, než jednorázovému pobavení v kině. Je to epické zakončení comicsové série, jaká nemá v historii kinematografie obdoby, a koncepčně velmi promyšlené uzavření jednoho mýtu o superhrdinovi v současném světě.Christopher Nolan při jeho výrobě uvažoval snad až příliš ambiciózně a velikášsky. To je pravda, z diváckého hlediska občas i rušivá až bolestivá. Ale můžeme si za to sami, nevděčníci – i takhle zdrženlivý a mediálně uměřený tvůrc...

Číst celou recenzi

Jednu z nejdůležitějších letošních recenzí nechci otvírat komentářem ke střelbě v Coloradu (o tom už jistě bylo napsáno dost), ale konfliktem, který jí předcházel a odehrál se naštěstí na čistě virtuálním kolbišti. Na Rotten Tomatoes, sběrném dvoře amerických filmových recenzí, který mimochodem skrz několik firem vlastní Time Warner, firemní rodič Warner Bros., se totiž v první várce recenzí na Temný rytíř povstal objevila i první negativní. Fanoušci se na nebohého recenzenta sesypali a padal...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Temný rytíř povstal


DVD a Blu-ray filmu Temný rytíř povstal

Zatím nevyšlo.


Související články

22.2.2017 09:30 Kdo natočí nové X-Meny? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
14.2.2017 14:43 Co bude po Iron Manovi? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
12.2.2017 12:00 Víkendový výplach #388 o krásce a Voldemortovi Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
6.2.2017 10:00 Trailerová nálož ze Super Bowlu Rubrika: Novinky Diskuze: 1 příspěvků
5.2.2017 11:00 13 epických fotek z natáčení Transformers: Poslední rytíř Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Temný rytíř dokázal dostat comicsové filmy na novou úroveň, [[Christopher Nolan]] se však v dalším Batmanovi pokusí dojít ještě dál. Údajně by mělo jít o poslední batmanovský film, pod nějž se tenhle režisér podepíše, takže očekávání jsou hodně vysoko. Temný rytíř z Gothamu je pronásledován policií i mafií a veřejnost ho považuje spíš za vraha než za hrdinu. Je toho zkrátka na něj moc. Samotný Bruce Wayne už toho taky má plné zuby, boj ale rozhodně vzdávat nehodlá. V Gothamu se navíc objevuje i Selina Kyle, která má ráda kočky možná trochu víc, než je zdrávo, a také zabiják jménem Bane. Kdo zná comicsy, ví, že tenhle padouch dokázal Batmanovi zatopit jako nikdo jiný. Každopádně trilogie končí a je ještě spousta věcí, které je nutné dořešit, spousta lidí, jimž je potřeba přerazit sanici a spousta soubojů, které bude muset Bruce Wayne vyhrát. I tentokrát má Christopher Nolan k dispozici parádní obsazení (kdo by mu taky odmítl roli, že?) a krom starých známých uvidíme třeba i Anne Hathaway, Toma Hardyho, [[Marion Cotillard]] nebo Josepha Gordon-Levitta. Teď jen musíme doufat, že to tvůrcům nepřeroste přes hlavu.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.