Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Tajnosti

Tajnosti /2007

Režie: Alice Nellis

Hrají: Iva Bittová, Karel Roden, Marta Issová, Miroslav Krobot, Anna Šišková

Česká premiéra: 17.5.2007

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tajnosti

Není žádným tajemstvím, že vztah redakce MovieZone k současné české kinematografii není úplně nejvřelejší. Naštěstí nedávno Jan Svěrák ukázal, že se u nás pořád ještě existují profesionálové, kteří svému řemeslu rozumí a i to loňské překvapení v podobě Pravidel lži bylo docela příjemné. Do skupiny těch zábavnějších a lepších filmů by se mohly dostat i Tajnosti režisérky Alice Nellis. Její Ene Bene i Výlet byly velmi dobré filmy, které ukázaly, že „příběhy o malých českých lidech,“ které kvůli dvojici Hřebejk/Jarchovský (hlavně tedy kvůli druhému jmenovanému) tak nenávidíme, mohou být vlastně i velmi dobré. Příběh Tajností vypráví o jednom jediném dni Julie, ženy ve středních letech, které najednou dojde, že jejímu životu něco chybí. A to něco je piáno. I přes odpor manžela Richarda a dcery Cecílie si jde Julie tvrdě za svým a při hledání toho pravého hudebního nástroje zjišťuje, jak na tom se svým životem vlastně je. A moc hezký pohled to pro ni nebude. Alice Nellis se opět obklopila zajímavými herci a pokud se jí podaří udržet úroveň vlastních scénářů, mohly by být Tajnosti vedle Vratných lahví už druhým českým příjemným překvapením letošního roku. Což je něco, co malý český filmový rybníček potřebuje jako sůl.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Tajnosti

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Tajnosti

A pak že to nejde. Český film nemusí být ve věčné křeči, kterou jen čas od času rozmělní duo otec-syn z rodiny Svěrákových. Alice Nellis přišla právě včas – už jsme na ni za tu pětiletku od posledního filmu skoro zapomněli! A to by byla věčná škoda. Dospělý film vyzrálého tvůrce totiž přichází pokořit všechny mýty o tom, že kinematografie u nás se zacyklila v jednoduché schematičnosti. A i když se zdá, že v poslední době všichni vyprávějí o tom samém, jen Tajnosti jsou jedinou funkční niterní...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tajnosti

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Tajnosti

Zatím nevyšlo.


Související články

26.10.2016 11:00 SOUTĚŽ: Vyhrajte knihu o zákulisí Marvelu Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
5.10.2016 16:00 Třetí Wolverine má konečně název Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
19.8.2016 11:10 Blade Runner s Jokerem Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
10.6.2015 08:00 Marvel našel nového Punishera! Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
13.2.2013 08:30 7 filmů střihače a producenta Adama Dvořáka Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.