Tajemný let

Flightplan

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Tajemný let

Tajemný let /2005

Režie: Robert Schwentke

Hrají: Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Erika Christensen, Sean Bean, Jesse Burch

Česká premiéra: 17.11.2005

USA premiéra: 23.9.2005

Na DVD od: 8.3.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tajemný let

Jodie Foster se vrací. Herecká ikona proslulá svou nechutí ukazovat se na červeném koberci ve společnosti mužů či tupě exhibovat v debilních filmech (i za velké peníze) se po další odmlce své kariéry vrací na výsluní. Stejně jako v případě Fincherova Úkrytu ji zlákaly nástrahy inteligentního thrilleru ve stísněném prostředí, jenž spoléhá víc než na pompéznost na efektivní ekvilibristiku scenáristů. Ti posadili Jodiinu postavu Kyle Pratt do letadla našlapaného výletníky z Belína do New Yorku a na vedlejší sedadlo uvelebili její dceru. Jenže ta se po chvíli ztratí, ne a ne se najít, což je v jednom uzavřeném vznášedle stovky metrů nad zemí věc více než podivná. Není divu, že hvězdně obsazená posádka zoufalé Jodie nevěří ani slovo a stejně jako ostatní cestující si nechápavě ťuká na čelo. Jenže přijít v letadle o drahocennost se nepřechází s klidným úsměvem, tím spíš když jde o vlastní (teď už oficiálně neexistující dítě). Takže žádná projekce, žádné buráky a Martini pocucávané brčkem, v téhle změti letušek a zádumčivých pilotů začíná tvrdý boj o znovunalezení vlastního děťátka i vlastní příčetnosti. Ambiciózní thriller, jenž se pokusí vyhnout rozpakům z tematicky spřízněných Ztracených vzpomínek, režíruje německý chlapík Robert Schwentke.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Tajemný let

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Tajemný let

Tajemný let může jako jeden z mála podzimních titulů přesídlit z Ameriky do zbytku světa s dobrou náladou. Kvalitní trailery a modré oči Jodie Foster mu totiž vydobyly už na domácí půdě dostatek financí i divácké přízně, aby se s druhým letadlovým thrillerem závěru roku 2005 muselo i u nás počítat do horních pater návštěvnosti. Otázkou je, jestli se obyčejným divákům vyplatí zakalkulovat do měsíční útraty vstupenku na tenhle film. Něco málo napovíme. :-) Líbivá zápletka o ztracené dcerce a j...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tajemný let


DVD a Blu-ray filmu Tajemný let

Zatím nevyšlo.


Související články

28.10.2016 10:36 Třetí Cloverfield je na cestě Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
17.7.2016 01:30 První fotka z akčňáku Kong: Skull Island Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
4.4.2016 17:08 První dojmy: Ulice Cloverfield 10 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
5.3.2016 23:00 Českého lva vyhrály Kobry a užovky Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků
20.1.2016 11:42 Českým lvům vládnou Zelenka, Hádkové a... Magnusek! Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.