Tahle země není pro starý

No Country for Old Men

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (8)
Plakát k filmu Tahle země není pro starý

Tahle země není pro starý /2007

Režie: Ethan Coen, Joel Coen

Hrají: Josh Brolin, Tommy Lee Jones, Woody Harrelson, Kelly Macdonald, Javier Bardem

Česká premiéra: 28.2.2008

USA premiéra: 9.11.2007

Na DVD od: 18.8.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Tahle země není pro starý

V kostce: "Kufr plný peněz a dva muži, kteří se o něj perou. Navenek plochý, uvnitř filosoficky zabarvený film o tom, co bylo, co bude a co už se nikdy nevrátí. Plíživé tempo, řemeslně dokonalé obrazy a hromada černohumorně bizarních situací v podání lidí, kteří si je nezaslouží zažít - bratři Coenové se vracejí ke svým kořenům s adaptací, která neoslovuje širší masy, ale upomíná na to, co dělá nezávislý film dobrým nezávislým filmem. I když tenhle stojí paradoxně hodně peněz a hrají v něm zatraceně dobří herci."

Galerie obrázků filmu Tahle země není pro starý


Recenze filmu Tahle země není pro starý

Odlesky filmové spolupráce Coenovic bratrského dua pochytávaly v rané fázi jejich tvorby pouze fajnšmekři a filmoví úchylové. Je však zlatým pravidlem, že pokud něco zajímavého přetrvá, Hollywood se toho chytne a udělá z toho ošklivou komerční pračku na peníze. Tak se může stát, že i zapřísáhlým rozsévačům originálních vypravěčských postupů spadnou do klína náměty plné vyleštěných chrupů Toma Hankse a George Clooneyho a oni si najednou řeknou „proč ne“. Proč ne? Protože už to není ono a kdysi...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Tahle země není pro starý


DVD a Blu-ray filmu Tahle země není pro starý

Zatím nevyšlo.


Související články

27.3.2017 00:44 Power Rangers uspěli, ale Krásku nedohnali Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
24.3.2017 16:00 První 2 plakáty Spider-Man: Homecoming Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.3.2017 10:11 Jaká je budoucnost Star Wars? Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
22.3.2017 13:00 Téma: Zasloužíme si kvalitní bitky, když je nepoznáme? Rubrika: Novinky Diskuze: 49 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Ethan a Joel Coenovi jsou bratři vpravdě kultovní. Natočili komedie, drsnou gangsterku, osobitou romanci, zlodějský film, noir detektivku i thriller. Akční film je ale něco, čemu se vyhýbali. Tedy až doteď. Tahle země není pro starý by mělo situaci změnit. Příběh se odehrává kdesi v okolí Rio Grande. Tam člověk nenarazí jen na turisty, milovníky přírody a lovu, ale také zde sídlí několik velmi nebezpečných lidí, kteří podnikají v drogovém businessu. A ti na lovce nejsou ani trochu zvědaví. Když tedy jedna taková lovecká skupina narazí na pár mrtvol, které na první pohled nezemřeli přirozenou cestou, a na tašku s dvěma miliony dolarů, začne být v okolí Rio Grande zatraceně horko. Coeni už mnohokrát předvedli, že žánry dokáží střídat bez problémů a vždycky dokázali žánrová klišé zpracovat osobitě a originálně. Akční thriller ale potřebuje něco víc, než jen dobrý scénář a teprve první trailer ukáže, jestli si Coeni tentokrát na sebe neupletli bič. Nevzpomínám si, že by v některém z předchozích filmů téhle dvojice někdy došlo na pořádnou akční scénu, ale snad bratři vědí, co dělají. Byla by škoda, kdyby takhle sympatické obsazení muselo blbnout v akčním filmu, který bude sice dobře napsaný, ale nesmírně nudný. Pevně věřím, že můj pesimismus zmizí s první ukázkou.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.