Svítání

Daybreakers

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (36)
Plakát k filmu Svítání

Svítání /2008

Režie: Michael Spiering, Peter Spiering

Hrají: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill, Claudia Karvan, Vince Colismo, Isabel Lucas

Česká premiéra: 11.3.2010

USA premiéra: 8.1.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Svítání

V kostce: "V budoucnosti se z lidí stali upíři a krev je nejvzácnější komodita na světě. Lidé, kteří jsou právě kvůli krvi loveni, ale mizí a je nutné najít náhražku. A nebo s upíry skoncovat. Svítání nabízí opravdu velmi zajímavý svět, bohužel příběh, který se v něm odehrává, je velmi nudný a nesmírně hloupý. Co na tom, že je v něm pár solidních herců a že režiséři vymysleli opravdu zajímavé prostředí. Ve výsledku je to celé jedna velká nudná pitomost. Bohužel. "

Galerie obrázků filmu Svítání


Recenze filmu Svítání

Svítání tak trochu slibovalo, že vrátí upírské filmy tam, kam patří, a alespoň na chvilku vytvoří protipól romantické sáze, jež z krvesajů udělala vyměklé hňupy, kteří jsou doslova k smíchu. Nejspíš nikdo neočekával, že by měla přijít další žánrová klasika, ale bezpochyby tu bylo dost lidí připravených ocenit nějaké to samoúčelné násilí, originální zápletku, dobré herce a trošku neobvyklý pohled na upíry. Tihle lidé nakonec budou nejspíš zklamaní, protože Svítání se rozhodně nepovedlo ani zda...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Svítání


DVD a Blu-ray filmu Svítání

Zatím nevyšlo.


Související články

28.12.2010 16:37 Nejhorší filmy roku 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 61 příspěvků
10.11.2010 20:06 Téma: Hororová dekáda Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
11.3.2010 18:47 Odvážné palce plné násilí a lásky Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
31.1.2010 20:50 Gibsonův comeback zastínil Avatar Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
30.1.2010 01:15 MZ Nej: Nejpůsobivější výkony v pokladnách 2009 Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

I když se třetí Blade zrovna moc nepovedl, filmy o upírech jsou díky Underworldu stále docela v módě. A příští rok si to se zubatými milovníky krve rozdá Ethan Hawke. Akční horor Daybreakers se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se díky podivnému moru z většiny obyvatel naší planety stali upíři. Lidstvo pomalu vymírá a zdá se, že není žádná šance, jak situaci zvrátit. Přesto existují lidé, kteří se o to pokouší. A třeba i za cenu spolupráce s nepřítelem. Ethan Hawke se takhle rozhodne spojit síly s odpadlými upíry, kteří nejsou nadšeni z toho, že musí sát krev svých příbuzných. Brzy ale zjišťují, že existuje spousta lidí, kteří si nepřejí na současné situaci nic měnit. Nezní to zrovna dvakrát originálně, ale když se to vezme za ten správný konec, nemusel by být film Daybreakers zrovna špatný. Kariéra Ethana Hawkea by potřebovala znovu trochu nahodit a role vědce (podle prvních obrázků dost drsného) by mu k tomu mohla pomoci. Otázka je, jak se s filmem poperou režiséři zodpovědní za průměrnou zombie šílenost Undead. Věřme, že to všechno dopadne dobře.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.