Svatba na bitevním poli

Svatba na bitevním poli

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (4)
Plakát k filmu Svatba na bitevním poli

Svatba na bitevním poli /2008

Režie: Dušan Klein

Hrají: Bolek Polívka, Josef Somr, Zlata Adamovská, Jan Budař, Jiří Langmajer

Česká premiéra: 10.1.2008

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Svatba na bitevním poli

Jmenuje se Klein, Dušan Klein. A pokud ho někdy potkáte, nepoznáte jej podle série Básníků zapsané ve filmografii, ale podle dýmky v puse, bez které by neudělal ani krok. Prý ji nosí i do vany. Vážně. Jeho další film zní lehce zvráceně a až ho uvidíte, možná Kleinovi budete mít chuť nacpat předmět doličný někam jinam. Na to už jsme si ale u českého filmu zvykli, že? Absolventský scénář studentky FAMU, kterému dala vzniknout Eva Papoušková už před dvanácti lety (tehdá ji bylo devatenáct), se motá kolem vesnické slavnosti. Starosta Bolek Polívka (že by odraz některých mediálně proslavených hlav měst?) tu pomáhá zinscenovat rekonstrukci historické bitvy. Zároveň s tím probíhá veselka na počest zdejšího rodáka, který si přivezl francouzskou nevěstu. Kouká z toho řádná polízanice ...;) A nemusí to platit jen pro filmové postavy. Klein rád říká, že film bude o tom, jak "každý muž, který se snaží rozletět, jednou spadne na hubu". Jen aby na ní zase nespadl on sám. A když už ne na bitevním poli, jistě se mu to povede v jednom z dalších pěti projektů, které připravuje. Času málo, nápadů moc a schopnost realizace den ode dne nižší. Možná by měl přestat kouřit. Pokud nám chcete vyčítat zaujatost, asi jste už zapomněli na obludné poslední Básníky a na to, že scenáristka píše Pojišťovnu štěstí, zatímco Klein z počátku šéfoval Ulici. Prostě televizní výkvět.;)

Autor: st39.6


Galerie obrázků filmu Svatba na bitevním poli

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Svatba na bitevním poli

Pokud jste doufali, že se tomu letos vyhnete, musíme vás zklamat: tak jako všechna ta předsevzetí, zdražování a ostatní nutné zlo, přicházejí s novým rokem i nové české filmy. Zlí jazykové tvrdí, že jich v roce 2008 uzříme v kinech na třicet (tři z pěti upoutávek před Svatbou ostatně tuto předzvěst potvrzují) a mně nezbývá než zvolat: To nám to pěkně začíná!Svatba na bitevním poli je dalším smutným zjevením v českém rybníčku, které zdůrazňuje scenáristickou bezradnost ohledně budování poutavé...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Svatba na bitevním poli

Zatím nevyšel žádný klip.


DVD a Blu-ray filmu Svatba na bitevním poli

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 36 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
7.1.2017 11:45 Nejlepší trailery roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
29.12.2016 11:00 Zemřela Debbie Reynolds, matka Carrie Fisher Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
2.10.2016 12:40 Víkendový výplach #369 o Mad Maxovi a Skále Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.