Super Size Me

Super Size Me

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Super Size Me

Super Size Me /2004

Režie: Morgan Spurlock

Hrají: Morgan Spurlock, Don Gorske, John Banzhaf, Bridget Bennett, Kelly Brownell

Česká premiéra: 9.2.2006

USA premiéra: 17.1.2004

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Super Size Me

Pryč jsou časy, kdy byly filmové dokumenty plné záběrů na mluvící hlavy a režisér byl v zájmu zachování tzv. objektivity jen tichou silou, jejíž přítomnost jsme mohli odtušit pouze z toho, na co respondenti odpovídají. Ne že by dynamicky střižené a výrazně angažované dokumenty před Michaelem Moorem a jeho hojně diskutovanými fláky Bowling for Columbine a 9/11 Fahrenheit neexistovaly. Dalo se však právem očekávat, že Mooreův úspěch podnítí další odvážlivce, kteří budou nejen za kamerou, ale stejně aktivně budou ovlivňovat dění před ní svou fyzickou přítomností. Člověk, jemuž rodiče dají jméno typu Morgan Spurlock je už od kolébky předurčen ke kariéře ve světě umění nebo vědy. Nebo obojího. Spurlock si vzal na paškál nejznámější řetězec fast-foodů McDonalds a rozhodl se prokázat, že žluté M má hlavní podíl na tom, že litosférické desky Ameriky kvůli váze tamních tlouštíků každý rok klesnou o několik centimetrů… Tohle zrovna prokázat nechtěl, každopádně si nechal udělat několik nezávislých vyšetření u lékařů a pak celý měsíc třikrát denně jedl jen to, co mají na menu v řetězci McD. Nikde jinde a nic jiného. Krokoměr a šokantně nízké číslo, kolik toho průměrný občan nejvyspělejšího národa za den ujde, ho také limitovaly v tom, jak moc se bude pohybovat po vlastní ose. Výsledek? Za měsíc ztučněl o 14kg… a o několik měsíců později bodoval na festivalu Sundance s velmi vtipným dokumentem, který den po dni sledoval, že reklamní slogan „I´m lovin´ It“ může mít i dosud netušené významy. Za pár měsíců se i u nás můžeme přesvědčit, zda na pověsti, která film předchází, něco je a nebo jde jen o oblíbené kopání…do zdechliny.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Super Size Me

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Super Size Me

Žijeme v extrémních časech a o těch nemůžou vznikat jiné než extrémní dokumenty. Do našich kin se dostává stále více dokumentárních snímků, které sice proklamují, že jsou motivovány snahou vyvolat diskusi, uvést do rozhovoru polarizované strany (skupiny), které by se jinak míjely obloukem o poloměru několika kilometrů, ale zároveň je nepřehlédnutelné, že tvůrci ví naprosto přesně, kde je pravda. Že nehledá, ale dávno našel a teď už jen přitesává obraz svět, aby všechno zaklaplo jak má. Prostě...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Super Size Me

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Super Size Me

Zatím nevyšlo.


Související články

26.3.2017 12:22 Víkendový výplach #394 o Vaderovi a Deadpoolovi Rubrika: Novinky Diskuze: 35 příspěvků
21.3.2017 09:36 Tony Stark vs. mluvící zvířátka Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
16.3.2017 12:00 NEJ roku 2016: Výsledky hlasování čtenářů Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
5.3.2017 12:00 Víkendový výplach #391 o Doctoru Strangeovi a Rogue One Rubrika: Novinky Diskuze: 38 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.