Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (52)
Plakát k filmu Sunshine

Sunshine /2006

Režie: Danny Boyle

Hrají: Rose Byrne, Cliff Curtis, Chris Evans, Troy Garity, Cillian Murphy

Česká premiéra: 19.4.2007

USA premiéra: 27.7.2007

Na DVD od: 17.9.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sunshine

Téměř každý režisér, který dosáhne jistého věku, se přestane přehrabávat ve fiktivních látkách a začne vyprávět o rodině. Na hrdého Brita Dannyho Boylea, kterému letos odcinká padesátka, to dolehlo před rokem a půl, kdy natočil rodinně laděné Millions. Pak ale lidé jako on většinou zjistí, že to byla jen chvilková přeháňka. Sentimentalita a vyprávění o rodině tolik nesypou a hlavně to zkrátka a dobře není taková švanda jako přehrabávat se ve fiktivních látkách. A proto se k tomu vrátí a vrhnou se třeba na sci-fi. U Boylea to taková náhoda zase není - tenhle restík si s sebou táhne už řadu let, kdy se nechal slyšet, že pořádné sci-fi je jeho odvěký sen. A tak se mu producenti pokusili vyhovět. Chvíli to vypadalo, že by měl točit čtvrtého Vetřelce, na poslední chvíli však z projektu vycouval a nechal tetralogii uzavřít raději Jeuneta. O devět let později (tj. dnes) ale posbíral hrstku svých nejvěrnějších a přece jen se do pro něj dosud neprobádaného žánru ponořil. Sunshine, jak zní předběžný název snímku, nás zavádí o celých 50 let do budoucnosti, kde se jako obvykle rýsuje zase nějaká ta potenciální zkáza Země. Tentokrát je to proto, že Slunci hrozí vyhasnutí a lidem tedy bude velká zima. Po vzoru Bayova Armageddonu je do útrob hlubokého vesmíru vyslán hrdinný tým, aby situaci napravil. Vědci totiž přišli na to, že Slunce je možné znova „nastartovat“. Neptejte se mě, jak to pracuje, ale prý to zařídí nějaká štěpná reakce, o kterou se postará dodaná bomba (vůbec to nepřipomíná Jádro ;). Tým však kvůli zradě techniky bídně zhyne a tak nezbývá nic jiného než urychleně sestavit manšaft číslo dvě a poslat ho ke žlutému míči s novým pokusem. A právě tady už přichází ke slovu Boyleův dvorní herecký oblíbenec Cillian Murphy, aby nastoupil tuto strastiplnou cestu a vysekal naši chudou planetku zase jednou z průseru. Asistovat mu bude například Michelle Yeoh či Chris Evans. Těšíme se.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Sunshine

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Sunshine

Jsou filmy ze kterých vylezete a musíte se něčeho chytit. Ty jiskry v očích jako by chtěly vyskočit ven, mrazení v zádech jako by vás zbavilo rovnováhy. Hodně to zmiňujeme u trailerů a možná se to napříč komentáři trochu devalvovalo, ale všichni ten pocit znáte. Někdo to zažil u Potomků lidí, někdo zas u Fontány. Mrazení je to příjemné a nepostižené okolí ho většinou závidí. Musím se přiznat, že "desítkářům" pod Fontánou jsem ho záviděl moc. Ale s tím je konec. Taky jsem se dočkal. Rozklepaný...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sunshine


DVD a Blu-ray filmu Sunshine

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2017 12:00 Víkendový výplach #383 o Wickovi, Bourneovi a burgerech Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
1.3.2016 13:00 25 skvělých filmů, které nemají ani jednu nominaci na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
21.4.2015 18:00 Emma Stone vs. Steve Carell Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
3.2.2015 17:00 Téma: 5 nejvýraznějších filmů letošního Sundance Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
7.11.2014 10:00 TOP 5: Naše nejoblíbenější vesmírné sci-fi Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.