Strom života

Tree of Life

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (67)
Plakát k filmu Strom života

Strom života /2011

Režie: Terrence Malick

Hrají: Brad Pitt, Sean Penn, Kari Matchett, Jessica Chastain, Joanna Going

Česká premiéra: 21.7.2011

USA premiéra: 27.5.2011

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Strom života

Terrence Malick, nejtajemnější ze všech tajemných režisérů, se vrací na scénu.  A vida, netrvalo mu to ani jeho obvyklých 5-20 let, které tak či onak dělí Zapadákov (1973),  Nebeské dny (1978), Tenkou červenou linii (1998) a Nový svět (2005). Již krátce po uvedení Nového světa se začalo šuškat o tom, že někteří z herců plynule přejdou do jeho dlouho odkládaného projektu Tree of Life, ale skutečnost bude nakonec zřejmě úplně jiná. Ve filmu se neobjeví Mel Gibson, Colin Farrell a přirozeně už vůbec ne původně plánovaný Heath Ledger, ale podle posledních informací Sean Penn a Brad Pitt. Zbytek obsazení je prozatím čistě spekulativní. Jeho poslední dva projekty však byly doslova natřískané známými/proslavujícími se jmény ve vedlejších rolích a tak není důvod se domnívat, že by tomu u filmu se schváleným rozpočtem 145 miliónů dolarů (!) mělo být výrazně jinak. O co se hraje? Těžko říci. Někteří si z účasti Brada Pitta vyvodili, že se objeví alespoň v konkurenčním projektu na téma Fontána života/Strom života, ale kdo ví, co z toho všeho nakonec vyleze. V 70. letech, kdy scénář vznikl a nesl prostý název Q (soudím jako kryptogram pro Quelle), se v něm prý vyskytovaly scény z 1. světové války a blíže neurčený prehistorický prolog, který se dotýkal zrodu lidstva. Při hledání lokací však prý šly všechny válečné scény do koše. Je fakt, že Tenká červená linie se "válkou v srdci přírody" zabývá, ale skoro pochybuji, že by do těch samých vod vyrazil podruhé.  Od člověka, který kolem sebe tak rád rozprostírá tajemno, neposkytuje rozhovory a veřejně nevystupuje (jedinou výjimku učinil v říjnu 2007 na FF v Římě), dodnes se pořádně neví, co a kde dělal oněch dvacet let mezi Nebeskými dny a Linií, však nečekejme, že si při natáčení povede videoblog. Všechno přijde v pravou chvíli a na každého se dostane, tím jsem si jist. My na MZ vás o tom samozřejmě budeme okamžitě informovat. Natáčení prý začalo na začátku března a do roku 2009, v jehož průběhu má být film uveden, se na webu jistě objeví celá řada pirátských fotek z natáčení. Když Malick točil Linii, prakticky nikdo o tom nevěděl. Dnes už se armáda jeho fanoušků počítá na miliony a to by v tom byl čert, aby někde něco nevyšťourali.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Strom života


Recenze filmu Strom života

Absolutní, nebo nijaké? Tupý kýč, nebo nová Vesmírná odysea?  Prázdné, nebo zcela vyčerpávající? Mohlo se to zdát zcela nepravděpodobné, ale právě takhle rozporné soudy provází novinku Terrence Malicka. V obou směrech v hojném zastoupení. Dychtivě očekávaný počin přemýšlivého režiséra totiž nelze snadno uchopit, přináší hodně osobitý přístup k filmové surovině a vzpírá se jednoduchým interpretacím… a přesto nutí své diváky, aby o ní uvažovali v intencích „baví – nebaví“, aby jednoduše pojmeno...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Strom života


DVD a Blu-ray filmu Strom života

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
1.3.2017 17:31 Záznam MZ Live #94 o Loganovi a Vetřelci 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 57 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.