Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Strings

Strings /2004

Režie: Anders Ronnow-Klarlund

Hrají: James McAvoy, Derek Jacobi, Ian Hart, Catherine McCormack, Julian Glover

Česká premiéra: 16.3.2006

USA premiéra: 2.6.2005

Na DVD od: 23.4.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Strings

Jedinečnost dánských Strings (ve Varech známých pod překladem Loutky) tkví minimálně v tom, že se jako jediný film naší databáze dočkaly dvou profilů. Nesouvisí to však s jejich enormní důležitostí pro Sředoevropana, nýbrž se zrádností techniky. Když MovieZone v listopadu dočasně podlehla nespolehlivosti hostingu, byly právě Strings nejhůře postiženým jedincem – jeho profil zmizel do internetové černé díry a jelikož si moudrý autor svůj stylistický počin nikde nezálohoval, nezbylo mu než po několika měsících znovu usednout za klávesnici. Nic horšího v životě filmového psavce – snad s výjimkou hladomoru a zdražení Velkopopovického kozla – přijít nemůže, ale premiéra Strings v českých kinech se bohužel nedá obejít. Proto opět ztratíme pár slov za anglicky namluvený epos, jehož mezinárodní úspěch zcela odvisí od novátorského nakládání s loutkou. Dýchající bytostí, jejíž životní funkce mohou být zachovány pouze do doby, kdy přetrvává spojení mezi dřevěným panďulákem a jeho lidským vodičem. Loutky se bez strun, drátků a provázků jak známo těžko směrují, proto se v Dánsku pár filištínských umělců rozhodlo ztotožnit jejich tep se šňůrkami připevněnými na hlavu i končetiny.

S takovouto půvabnou a leckdy i efektní vychytávkou se otevírá příběh zavražděného panovníka, nezralého následníka trůnu a zlého strýce, jemuž se touhou po trůnu klepou všechny dřevěné součástky jeho těla. Univerzální poselství a silné myšlenky podpořené velkolepou výpravou bohužel slouží mytologickému Frankensteinovi, který si bere po drobtech z každé báje i filmového opusu s mýtickým podtextem. Po docenění koncepční originality se už proto pouze naotravuje patetickým slovním zvěrstvem, přepjatými dialogy a okoukaným příběhem, resp. předvídatelným vektorovým součinem všemožných legend, mýtů a eposů, psaných i filmových. Diváka ochotného ocenit film výhradně na základě „oživení“ loutek mohou Strings oslovit, u nás v redakci se však tak hrubě nezadařilo, že se po karlovarské terapii nikdo neodvážil oprašovat půl roku staré pocity na řádné novinářské projekci. Proto ten nezvykle „recenzující“ příspěvek do Na obzoru, jenž bude z podobných důvodů záhy následován i Kim Ki-dukovým Lukem.

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Strings

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Strings


Trailery a klipy filmu Strings

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Strings

Zatím nevyšlo.


Související články

20.12.2015 12:21 Víkendový výplach #328 hlavně o Star Wars Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
24.10.2014 18:00 Téma: Co všechno odhalil teaser Avengers: Age of Ultron? Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
29.7.2014 13:30 Popis traileru Avengers: Age of Ultron Rubrika: Novinky Diskuze: 37 příspěvků
6.10.2013 20:10 Fantastická Gravitace láme rekordy Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.