Stormbreaker

Stormbreaker

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Stormbreaker

Stormbreaker /2006

Režie: Geoffrey Sax

Hrají: Alex Pettyfer, Ewan McGregor, Mickey Rourke, Bill Nighy, Andy Serkis

Česká premiéra: 19.10.2006

USA premiéra: 13.10.2006

Na DVD od: 12.3.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Stormbreaker

Padesátiletý zámořský tvůrce s horolezeckým jménem Anthony Horowitz asi příliš asociací ve vašich hlavách nerozezní. Pokud se však prohrabete tunami psaného slova na IMDb, zjistíte, že tenhle chlapík má na svém kontě už slušnou řádku seriálových scénářů, konkrétně třeba celého Viléma Tella (jojo, to byly časy ;) a kromě toho také píše romány. Obě profese se mu teď náramně hodí, protože dostal za úkol adaptovat první svazek ze své knižní série s názvem Stormbreaker. Stormbreaker je poměrně klasickou sondou do světa tajných služeb a na mušku si bere mladého hrdinu, který po vzoru Jamese Bonda zachraňuje svět ve jménu matičky Anglie. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Alex Rider, jak zní jeho celé jméno, nebyl ještě vyjuchaný teenager. Jeho život nebyl odjakživa takový. Odmalička vyrůstal v poklidném duchu na osamocené farmě se svým strýčkem-mentorem (Ewan McGregor), poctivě chodil do školy, psal domácí úkoly, díval se na televizi a trhal lučním kobylkám nožičky. Pak jeho pěstoun náhle zemřel. Mluvilo se o nehodě, avšak Alex vycítil podraz a šel po tom… Zjistil, že strýc pracoval pro vládu. A rovněž si uvědomil, že poněkud zvláštní lekce výchovy, které mu strýc celý život uděloval, jej měly připravit na podobnou životní cestu jako byla ta jeho. A tak tu je, vycvičen a odhodlán nakopat zadky všem, kdo jeho strýce připravili o život a v nově přiděleném úkolu od samotné MI6 jen tak mimochodem zachránit svět. Tajná služba má totiž za to, že nové počítače zvané Stormbreaker přidělované do britských škol za účelem zkvalitnění výuky v sobě ve skutečnosti mají pekelný stroj. A až přijde ten správný čas, ošklivý záporák Mickey Rourke si pomocí nich podmaní svět… Tak co, nezní vám to celkem zajímavě? Nám ano. Především proto, jak dobře je tenhle projekt obsazen, jak nářezově vypadá v teaseru a jak málo se o něm paradoxně mluví. Určitě si nenechte (zatím jen flashovou) ukázku v našich klipech ujít, Alex tam vyvádí skutečně pohledné věci, které by mu mohl leckdo z vyšší filmové ligy tiše závidět. A hraje v ní trailerové téma ze Spideyho ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Stormbreaker

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Stormbreaker

Asi není příliš velkým překvapením, že jsem od Stormbreakera nic moc nečekal. Britsko-americká koprodukce, s patnáctiletým debutantem v hlavní roli, pohybující se v žánru, který ještě nikdo nedokázal dotáhnout do úspěšného konce. Už jen při vzpomínce na infantilní humor v Cody Banksovi mi naskakují pupínky. Usedl jsem tedy v kinosálu, obrněn trpělivostí a čekal jsem, co předvede Geoffrey Sax, režisér relativně povedeného Hlasu smrti, a pro mě osobně největší opora mladobondovské vypalovačky. ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Stormbreaker


DVD a Blu-ray filmu Stormbreaker

Zatím nevyšlo.


Související články

2.1.2015 01:00 Nejlepší trailery roku 2014 Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků
13.9.2011 09:10 Televizní Tipy 13.9. - 19.9. 2011 Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
9.8.2010 18:50 Televizní Tipy 9.8. - 15.8. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
29.1.2010 14:00 Zac se vrátí do budoucnosti? Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
11.1.2010 22:27 Televizní Tipy 11.1. - 17.1. 2010 Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.