Štěstí na dosah

The Pursuit of Happyness

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Štěstí na dosah

Štěstí na dosah /2006

Režie: Gabriele Muccino

Hrají: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith, Kurt Fuller, Brian Howe, Dan Castellaneta

Česká premiéra: 8.2.2007

USA premiéra: 15.12.2006

Na DVD od: 9.7.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Štěstí na dosah

„Jdi si za svým snem a nenech nikoho, aby ti ho ukradl…“ Tisíckrát ohrané klišé výchovných amerických filmů se vrací v plné parádě pod taktovkou italského režiséra a finančním zaštítěním studia Sony. Především však v inkarnaci Willa Smithe, který se touto rolí poprvé za pěknou řádku let vymezuje jako citlivý rodinný typ, místo toho, aby kosil ve zpomaleném záběru zástupy robotů nebo alespoň cynicky hlásil v pořádně dlouhém koženém kabátě. Jeho Christopher Gardner je chytrý, šikovný, ale nešťastný otec, kterého společenské předsudky a kupa nešťastných faktorů dohnaly až na samé dno, kde už máte jen jeden kufr s pár osobními věcmi a na noc při troše štěstí nějaké ty noviny na přikrytí. Když jste v takové situaci sám, je to průšvih - ale ne takových rozměrů, jako když s sebou musíte táhnout ulicí pětiletého syna (mimochodem Smithův pravý syn :), který má v takovém věku dostávat výchovné lekce úplně jiného rázu a především si hrát na kovboje s ostatními dětmi. Ale protože Will Smith nikdy neprohrává, i tady se postaví na vlastní nohy (věčnou pílí ze sebe vyrobí burzovního makléře) a svého potomka zachrání od všech zlých nástrah, které na ně sociální pracovníci i vychytralí státní úředníci nachystali. Protože drama Pursuit of Happyness vchází do světa pod nálepkou „podle skutečných událostí“ a ty jsou většinou strhávány až s dojemným happyendem a diváckou slzou v oku. Ach jo ;).

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Štěstí na dosah

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Štěstí na dosah

Will Smith chce Oscara. Chce ho strašně moc, ale svinský osud mu bezustání hází klacky pod nohy a za rohem se mu směje. Legenda o slavném návratu u publika brutálně propadla a Mannův zábavný a velmi zajímavě natočený životopis (zní to jako protimluv) Ali měl podobný osud. V obou případech ale tenhle člověk, o kterém se mluví jako o největší herecké hvězdě současnosti, dokázal, že nás zvládne pobavit i bez naštvaných robotů nebo zákeřných drogových dealerů za zády. Štěstí na dosah je tedy Smit...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Štěstí na dosah


DVD a Blu-ray filmu Štěstí na dosah

Zatím nevyšlo.


Související články

11.3.2017 02:00 Deadpool má novou parťačku Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
3.3.2017 09:08 Donnie Yen proti Triádám Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
2.3.2017 12:00 Před Loganem kraloval horor Uteč! Vydělá sto milionů? Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
2.3.2017 09:33 Butler mezi kouzelníky Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
10.2.2017 16:45 Na co do kina: 10 originálních únorových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.