Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Episode I - Phantom Menace

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (36)
Plakát k filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba /1999

Režie: George Lucas

Hrají: Ewan McGregor, Liam Neeson, Jake Lloyd

Česká premiéra: 9.2.2012

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

V kostce: "Pro mnohé jen oprášená sci-fi kontroverze, pro mladší diváky konečně šance vidět Star Wars v kinech, a jednoznačně důkaz toho, že dobře udělané triky a chytře vymyšlený svět odolají zubu času, na rozdíl od konvertovaného 3D, které bylo zastaralé ještě předtím, než se vyklubalo na svět."

Galerie obrázků filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba


Recenze filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Kruh se uzavírá. Touhle otřepanou hláškou se výjimečně nesnažím navodit atmosféru, jen mi přijde zábavné, že právě Epizoda I byla mojí první velkou recenzí. O filmu už jsem tou dobou psal víc než rok, ale Lucasův comeback byl tím velkoformátovým, dospělým článkem, který četly tisíce lidí. Dal jsem tehdy osm z deseti, byl jsem spíš nadšený z trikového karnevalu, kung-fu Sitha Darth Maula a efjedničkových kluzáků, takže jsem velkodušně ignoroval Jar Jar Binkse a vůbec celou snahu o to poslat sé...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba


DVD a Blu-ray filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Zatím nevyšlo.


Související články

25.2.2017 16:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
21.2.2017 18:00 První fotka obsazení sólovky Hana Sola Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
19.2.2017 18:45 Batman, Grey a Wick drží kasu! Verbinski vyhořel Rubrika: Novinky Diskuze: 18 příspěvků
16.2.2017 13:00 První fotka hrdinů Star Wars: Epizody VIII Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.2.2017 09:00 Drb týdne: Popis teaseru Star Wars: Epizody VIII Rubrika: Novinky Diskuze: 45 příspěvků

Na obzoru   (autor: imf)

Qui-Gon Jinn a jeho student Obi-Wan se vydávají na planetu Naboo, aby tu vyřešili spor s Obchodní federací. Dostanou se však do pasti a musí napnout všechny své síly, aby zachránili místní královnu Amidalu. Během útěku Qui-Gon Jinn přijde nejen na to, že za celým spiknutím stojí vyšší síly, ale setká se i s malým chlapcem Anakinem, jehož krev se přímo hemží midichloriany, což ho předurčuje k tomu, aby se stal rytířem Jedi. Republika zkrátka už není tím poklidným místem jako kdysi. Na Naboo se schyluje k válce a dvěma Jediům zkříží cestu temný lord ze Sithu... Každá sága má svůj začátek, každý režisér má svůj špatný den a podle spousty lidí si ho George Lucas vybrál právě tady. Epizoda I měla mimořádně nevděčnou pozici, musela navázat na nejúspěšnější trilogii všech dob a dokázat, že Lucas ještě nepatří do starého železa. V některých ohledech se to povedlo, jinde si naopak Lucas sám pod sebou podřezal větev (Gungani v čele s Jar Jarem). V měřítku nové trilogie bude zřejmě Epizoda I považována za nejslabší článek, ale bijte mě, mučte mě... formulový závod kluzáků nebo souboje s Darth Maulem mi stojí za to, abych i k téhle součásti Lucasova vesmíru cítil slušnou porci sympatií.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.