Spojenec

Inside Man

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Spojenec

Spojenec /2006

Režie: Spike Lee

Hrají: Denzel Washington, Clive Owen, Jodie Foster, Willem Dafoe

Česká premiéra: 30.3.2006

USA premiéra: 24.3.2006

Na DVD od: 25.9.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Spojenec

Osmačtyřicetiletý rodák z Atlanty, který má za sebou víc filmů z černošského ghetta než King Kong chlupů, přichází s dalším filmem, který se tak nějak jeho ostatní tvorbě lehce vymyká. 25. hodina rozrazila Spiekovi brány do vyšší hollywoodské ligy a tak už se teď může s přehledem stát, že si střihne vypjaté, na hollywoodské poměry (a především první pohled) dobře financované „standardní“ drama o chytrém bankovním lupiči a možná ještě chytřejším poldovi a přizve si k němu hvězdy formátu Clive Owena a Denzela Washingtona. První jmenovaný jednoho dne ráno vstane, ujistí se, že jeho dlouho budovaný plán na dokonalé přepadení je skutečně hotov a rozhodne se s několika kumpány uvést nápady v praxi. Denzel Washington je pak klasický správňák, který s podobnými typy zametá raz dva… ale tentokrát to bude přece jen trochu složitější, protože tenhle gauner to má v hlavě moc dobře srovnané. A protože by celý příběh byl stále ještě moc standardní, scénář debutujícího Russella Gewirtze přizval do hry ještě třetího dostihového koně, o kterém se ze zjevných důvodů (jeho role ve filmu bude, zdá se, zcela klíčová) nemluví víc, než je nutno – ví se jen to, že bude dělat problémy, plést se do vyšetřování a chránit jakýsi zájem v bance. A zahraje si ho, tradá, Jodie Foster ;). V dalších rolích pak uvidíte třeba ještě Willema Dafoea či Christophera Plummera. Mňam.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Spojenec

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Spojenec

Filmy Spikea Leeho mám rád, ale zdaleka ne všechny (občas si prostě na jeho "stoneovskou" úlohu ála svědomí Ameriky nepotrpím) a tak si vždycky trochu vybírám. Na 25. hodinu jsem šel až ve chvíli, kdy se kolem ní strhla vlna kladných kritik, ale u Spojence (neuvěřitelně stupidní překlad mimochodem, nemající s dějem snímku nic společného ;) mě zaujal už trailer. Jako by najednou se Spikem chtěli všichni pracovat - Clive Owen, Denzel Washington, Jodie Foster - na něčem co z jedné strany vypadá ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Spojenec


DVD a Blu-ray filmu Spojenec

Zatím nevyšlo.


Související články

17.7.2016 12:31 Víkendový výplach #358 o dinosaurech a lekačkách Rubrika: Novinky Diskuze: 44 příspěvků
6.7.2015 15:49 Terminátor se vrátil s ostudou. Arnie bude mít utrum Rubrika: Novinky Diskuze: 24 příspěvků
9.6.2015 14:00 Brad Pitt se vrací do války Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
7.4.2015 14:00 Star Wars konečně míří na internet Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
23.12.2014 14:00 Letní nářez 2015: Černí koně Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.