Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Splice

Splice /2009

Režie: Vincenzo Natali

Hrají: Adrien Brody, Sarah Polley, Amanda Brugel, Delphine Chanéac, Abigail Chu

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 4.6.2010

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Splice

V kostce: "Žánrově ostřílený producent Guillermo Del Toro a režisér Kostky Vincenzo Natali spojili síly v dalším filmu, který varovně zvedá prstíček proti klonování. Tentokrát z mixu různých DNA vzešla dívka jménem Dren. A její vědečtí rodiče se do ní zakoukali… ale to se v těchhle snímcích odjakživa nevyplácí. Lehce nadprůměrný mix thrilleru, sci-fi, hororu a psychologického dramatu má několik velmi šťavnatých a plnokrevných pasáží, celkově ale zklame svojí nedotažeností. "

Galerie obrázků filmu Splice


Recenze filmu Splice

Příběhy o nevydařených vědeckých experimentech jsou stejně staré jako věda sama. Přestože pokrok postupuje, zápletky se pořád motají okolo nepovedených pokusů, při nichž chtěl člověk přeskočit spirálu přirozeného vývoje – a přineslo mu to patálie, které nabyly podobu něčeho ohyzdného, slizkého a většinou i vraždícího. Splice v tomhle není výjimkou.Na začátku je další dychtivý mozek, který zašel příliš daleko. Dokonce jsou dva. Ten Elsin (Sarah Polley) překračuje hranice etiky s mnohem větší s...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Splice


DVD a Blu-ray filmu Splice

Zatím nevyšlo.


Související články

11.11.2011 12:00 Další Matrix s Brucem Willisem? Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
24.9.2010 21:23 MZ Skalpel: Thor Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
13.6.2010 21:08 Karate Kid zmasakroval A-Team Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků
7.6.2010 00:17 Shrek neskolen ani Apatowem, ani del Torem Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
30.5.2010 18:56 Letní pohroma pokračuje: Vyhořel Princ i Sex Rubrika: Novinky Diskuze: 23 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Guillermo del Toro má díky Faunově labyrintu a chystanému Hobitovi místo v Hollywoodu předplacené na několik let dopředu, ale to neznamená, že se o získanou slávu nechce podělit s ostatními. V českých kinech teď můžete narazit na jím produkovaný stylový horor Sirotčinec a příští rok bude mít premiéru další poměrně zajímavý horůrek Splice. Ten bude vyprávět o dvojici vědců, kteří se rozhodnou vykašlat se na pravidla etiky i na zákon a posunout trošku dál hranice genetické manipulace. Díky kombinaci lidské a zvířecí DNA vznikne tvor jménem Dren. V těle uměle vytvořené bytosti – nádherné ženy – se však skrývá nebezpečná bestie. I když zápletka Splice zní poměrně béčkově a hodně připomíná Mutanta, existují dva důvody, proč čekat něco víc než jen rutinu pro videotrh. Tou první je již zmíněný del Toro, druhou režisér Vincenzo Natali. Ten se na konci devadesátých let uvedl hodně povedenou a hodně levnou Kostkou a pak natočil velmi chytrý a vizuálně velmi zajímavý scifi thriller Cypher. Možnost, že by se tihle dva tvůrci rozhodli natočit obyčejný horor o vraždící stvůře, je tedy mizivá. Adrien Brody a Sarah Polley mají navíc pověst herců, kteří jen tak v nějaké blbosti nehrají. Podle všeho tedy můžeme očekávat hodně originální a zajímavý horor. A těch je vždycky nedostatek.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.