Spirit

The Spirit

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (94)
Plakát k filmu Spirit

Spirit /2009

Režie: Frank Miller

Hrají: Gabriel Macht, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Eva Mendes, Jaime King

Česká premiéra: 19.2.2009

USA premiéra: 25.12.2008

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Spirit

V kostce: "Jmenuje se Spirit a metropole je jeho zbraní i domovem. Noc co noc vylézá ze svého úkrytu, aby pomohl policii eliminovat zločince a stihl při tom blbnout hlavy zachráněným slečnám. Na scénu však přichází mnohem větší sousto v podobě slovutného Octopuse, který má Spiritovi navždy zatnout tipec... Nechoďme kolem horké kaše: Spirit je povrchně (na plakátech, v časopisech) líbivý, ale v reálu poněkud těžkopádný a ve většině ohledů naprosto dysfunkční film. Asi jako kdybyste se dívali na album fotek z různých míst a období a někdo vám tvrdil, že tvoří zajímavý příběh, přestože očividně netvoří. Spousta promarněného potenciálu a dobrých herců. Bohužel."

Galerie obrázků filmu Spirit


Recenze filmu Spirit

Při pohledu na novou reklamu Coca-Cola Zero, která se snaží napodobit vizuální techtle Rodriguezovy Planety Teror, mě napadá, že Spirit je přesně taky takovou reklamou. Odkazuje se k Sin City a má zdůraznit, že je to film s hezky komponovanými obrázky, kde se dobře propojuje animované s hraným - a Spirit to umí taky! Reklama bohužel neříká, že tam veškerý potenciál Spirita končí (kdežto Zero šlape dál! :) a tím se plynule dostáváme tam, kam se obvykle v první minutě louskání recenzí dostanou ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Spirit


DVD a Blu-ray filmu Spirit

Zatím nevyšlo.


Související články

29.2.2016 01:52 Oscarové chuťovky 2016: Módní policie, videa, pikošky Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
1.3.2015 11:30 Víkendový výplach #286 o falešných filmech a podfukářích Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
21.5.2014 14:00 10 nej momentů z traileru Strážců Galaxie Rubrika: Novinky Diskuze: 31 příspěvků
3.1.2014 00:20 Nejlepší trailery roku 2013 Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
19.12.2013 15:00 Přehled: Scenáristé chystaných comicsových blockbusterů Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Frank Miller patří už několik let k absolutní comicsové špičce a jeho Sin City je v tomhle oboru klasika. Film o městě, ve kterém nenarazíte na dobrého člověka, se však tolik nepovedl. Miller si spolu s režisérem Robertem Rodriguezem spíše hráli s novou technologií a zapomněli na to, co dělá film filmem. Vznikla tak vizuálně zajímavá ale poměrně nudná podívaná. Millerovi se však v režisérském křesle zalíbilo a začátkem příštího roku se pokusí o reparát. The Spirit je další comicsovou adaptací, tentokrát však nečekejte žádného moderního hrdinu. Hlavní postavou je mladý policejní důstojník Denny Colt, který jednoho dne přecenil své schopnosti stal se další obětí stoupajícího násilí v Central City. Naneštěstí pro padouchy vedené smrtelně nebezpečným mužem, který si říká The Octopus, Denny Colt ze světa tak docela nezmizel. Jako duše se vrací ze záhrobí a touží po jediném. Pomstít svou smrt a vyčistit město od zla. The Spirit možná zní malinko béčkově, ale pod předlohou je podepsaný samotný Will Eisner (pro comicsový svět něco jako bůh). Pokud se tedy Frank Miller poučil z chyb, které udělal u Sin City, mohlo by to tentokrát být fajn. Minimálně obsazení vypadá velmi slušně. Snad tedy The Spirit neskončí zase jako vizuálně lahůdková nuda. Byla by to škoda.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.