Špatnej polda

Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (2)
Plakát k filmu Špatnej polda

Špatnej polda /2009

Režie: Werner Herzog

Hrají: Val Kilmer, Xzibit, Nicolas Cage, Eva Mendes

Česká premiéra: 29.4.2010

USA premiéra: 20.11.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Špatnej polda

Wernera Herzoga si od Temného úsvitu bedlivě hlídáme a Bad Lieutant je podle všeho přesně taková látka, která by mu mohla sednout. Je to remake šestnáct let starého filmu, kde hrál hlavní roli Harvey Keitel. Toho teď vystřídá neméně hvězdné obsazení, vedle Nicolase Cage se objeví Xzibit, Val Kilmer nebo Eva Mendes. Příběh? Je trochu moralistický, protože sleduje přerod ze "zlého" poldy na "hodného". Hlavní hrdina totiž není žádný svatoušek, jednoho dne se ale objeví případ, který ho přivede na správnou cestu. Bude to tedy hlavně psychologické drama, což - jak víme - Herzogovi opravdu jde. V Temném úsvitu dokázal perfektně vystihnout zoufalství a duševní pohnutky Christiana Balea, Bad Lieutenant mu podobnou příležitost poskytne znovu. Scénárista za sebou sice má jen pár televizních kriminálek, ale to je vlastně pro podobný film ta nejlepší příprava. Všechno to prostě vypadá nadějně, tak doufejme, že film nezasáhne Cageova aura, díky které je většina jeho filmů předurčena ke kasovnímu neúspěchu. Tedy ne, že by byl Herzog nějaký hitmaker, ale nějaký ten dolar by si zasloužil.

Autor: st39.6


Galerie obrázků filmu Špatnej polda


Recenze filmu Špatnej polda

Remakovat (prý) celkem pomalý a (prý) celkem podivný (ale prý velmi dobrý) film, který má na plakátě nahého Harveyho Keitela, to chce hodně velkou dávku odvahy, anebo úplně atypického režiséra, který právě v takové konstelaci může překvapit. Werner Herzog je určitě z ranku lidí, od kterých nelze čekat „klasiku na dané téma“ a možná právě proto s tímhle remakem uspěl. Jeho poslední film totiž klasikou na dané téma je. Přímo poctou ze staré školy. Některé styčné plochy zbyly – film je podivný -...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Špatnej polda


DVD a Blu-ray filmu Špatnej polda

Zatím nevyšlo.


Související články

6.3.2017 22:00 Nové fotky z fantasy Bright Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
9.1.2017 14:13 Dva drsňáci proti jihoamerickým gangům Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
22.7.2016 10:09 Téma: Stíhačky z Top Gunu pořád vládnou nebesům Rubrika: Novinky Diskuze: 25 příspěvků
15.11.2015 12:30 Víkendový výplach #323 o Bondovi a Call of Duty Rubrika: Novinky Diskuze: 11 příspěvků
20.10.2015 14:36 Gambit má super režiséra. Možná Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.