Soukromá válka pana Wilsona

Charlie Wilson´s War

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (7)
Plakát k filmu Soukromá válka pana Wilsona

Soukromá válka pana Wilsona /2007

Režie: Mike Nichols

Hrají: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Erick Avari

Česká premiéra: 14.2.2008

USA premiéra: 21.12.2007

Na DVD od: 16.6.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Soukromá válka pana Wilsona

V kostce: "Soukromá válka pana Wilsona je politické drama o tom, jak jeden egoistický politik nastartoval konec Sovětského svazu. Nutno dodat, že drama občas zámerně i celkem vtipné a zábavné, ale krom hereckých výkonů Toma Hankse a Philipa Seymoura Hoffmana si z něj nejspíš nic moc pamatovat nebudete. Tvůrci zkrátka moc nevěděli, jestli natočit satiru nebo vážně míněný film. A skončili někde uprostřed. "

Galerie obrázků filmu Soukromá válka pana Wilsona


Recenze filmu Soukromá válka pana Wilsona

Tom Hanks už nějakou dobu není takovou hvězdou, jakou byl před lety. Samozřejmě jeho jméno stále přiláká do kina diváky a je víceméně zárukou dobrého filmu (i když výjimky byly, jsou a nejspíš i budou), ale časy Forresta Gumpa a Zachraňte vojína Ryana jsou už zkrátka pryč. Soukromá válka pana Wilsona chtěla Hankse vrátit tam, kam podle mnoha lidí stále patří. Na absolutní vrchol. Ne ten komerční, ale umělecký a pokud možno „oficiální.“ Jednoduše řečeno – Hanks chtěl Oscara. Jak už jsme se vša...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Soukromá válka pana Wilsona


DVD a Blu-ray filmu Soukromá válka pana Wilsona

Zatím nevyšlo.


Související články

25.1.2017 14:00 Téma: Legendary, aneb kronika, která vyráží dech Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 53 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 16 příspěvků
16.1.2017 10:01 Deadpool, Cable a velké změny Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
14.1.2017 11:00 TOP 11: Největší kasovní úspěchy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 41 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Mike Nichols je nejen žijící režisérská legenda, ale také člověk, který se nebojí politických témat. Filmy a příběhy, kterým by se většina filmařů vyhýbala stejně jako slušný člověk práci, jsou ozdobou jeho filmografie. Po úspěšném, ale spíš komorním Na dotek se letos vrátí v plné síle a pokusí se rozpomenout na časy Hlavy 22. Příběh natočený podle skutečné události bude popisovat jeden z největších politických omylů americké historie. Charles Wilson byl americkým kongresmanem, který se snažil hájit zájmy své země tím nejlepším způsobem. Naneštěstí za nejlepší způsob považoval tajnou spolupráci se CIA a tichou podporu afghánského hnutí odporu proti sovětským okupantům na začátku osmdesátých let. Do střední Asie tedy putovaly důležité informace, zbraně a jiné věci potřebné k vedení moderní války. Všichni ale víme, co se v Afghánistánu dělo po rozpadu Sovětského svazu. John Rambo nám ukázal, že i když Afghánci jezdí na koních a vypadají jako bezdomovci, umí se k nepříteli postavit čelem. A 11. 9. 2001 Amerika pocítila, jak chutná její vlastní medicína. Kongresman Charles Wilson byl tedy nepřímo odpovědný za teroristický útok, který změnil tvář politického světa jednou provždy. I když předloňský Obchodník se smrtí ukázal, že v Americe se na dramata, kde USA vystupuje když už ne za padoucha, tak alespoň za blbce, moc nechodí, Charlie Wilson's War by mohl mít u diváků větší úspěch. Nichols je zkušený profík a ví, jak se ke kontroverznímu tématu postavit, ale především bude mít k dispozici herecké komando, které by mohlo dělat z fleku konkurenci Dannyho parťákům. Zkušený scénárista politického seriálu Západní křídlo by také měl být zárukou, že z nás v kině nikdo blbce dělat nebude a že Charlie Wilson's War bude ozdobou ve filmografiích všech zúčastněných. A snad se Hanks nechá po Šifře ostříhat.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.