Solomon Kane

Solomon Kane

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (52)
Plakát k filmu Solomon Kane

Solomon Kane /2008

Režie: Michael J. Bassett

Hrají: James Purefoy, Max Von Sydow, Mackenzie Crook, Rachel Hurd-Wood, Pete Postlethwaite

Česká premiéra: 24.6.2010

USA premiéra: nestanovena

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Solomon Kane

V kostce: "Správně neotesaná výprava do míst, kam slunce nesvítí, a kde ženám nikdo nepodrží dveře. Solomon Kane není svatoušek, ale síly pekelné před ním zdrhají, kdykoliv vytasí meč a hodí zlý pohled. Purefoy si nás rychle omotal kolem prstu, ale proti postupně se hroutícímu scénáři je každá čepel tupá. "

Galerie obrázků filmu Solomon Kane


Recenze filmu Solomon Kane

Už je to drahných pár let, co si mi jeden kamarád stěžoval, že od Barbara Conana s Arnoldem marně hledá nějaké "maso". Prostě film, ve kterém záporáci sekají hlavy a škrtí krky, co po nich zbyly. Hrdiny, co si rande představují tak, že napnou biceps, ukážou meč (nebo něco jiného, ale podobně dlouhého) a vyhlédnutou oběť odtáhnou za vlasy na nejbližší rovinu, která může suplovat postel. Ponechme stranou, že filmový Barbar Conan s Arniem má k předloze daleko - když rakouský dub natáhne jednu ve...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Solomon Kane


DVD a Blu-ray filmu Solomon Kane

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
22.3.2017 18:00 TOP 11: Hollywoodské propadáky, které nás mrzí Rubrika: Novinky Diskuze: 39 příspěvků
16.11.2016 13:00 7 filmů režiséra Jana Bártka Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
11.2.2016 10:33 Johnny Depp a hororová klasika Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
22.7.2015 09:00 100 nejlepších amerických filmů podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 67 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Barbara Conana se asi jen tak nedočkáme, ale to neznamená, že by hrdinové z příběhů Roberta E. Howarda zůstávali jen na stránkách knížek. Solomon Kane možná není tak slavný jako jeho barbarský kolega, ale to neznamená, že by si nezasloužil vlastní film. Kane žil v šestnáctém století a s pomocí svého rapíru a bambitky likvidoval všechno, co jen trošku smrdělo zlem. A bylo mu jedno, jestli prolije krev brutálních pirátů, nepřátelských afrických kmenů nebo nelidských démonů. Britský režisérský talent Michael J. Bassett, který si udělal jméno na atmosférické Mrtvé hlídce a hodně působivé a drsné Pustině, se teď motá po pražských ateliérech a spolu s Jamesem Purefoyem (seriál Řím, první Resident Evil a málem V jako Vendetta) nahání padouchy i pekelné stvůry. O příběhu nic známého není, ale nejspíš půjde o klasické „je tu bubák, najdi ho a zlikviduj.“ Obsazení vedlejších rolí sice na první pohled není zrovna hvězdné, ale Max Von Sydow nebo Pete Postlethwaite by zklamat neměli. Navíc by se měl objevit i Marek Vašut, což českého filmového fanouška potěší vždycky. Pokud tedy nebude scénář úplně hloupý a producenti se nezaleknout Bassettova režijního stylu (na krvi se v jeho filmech nešetří), mohli bychom se snad ještě letos dočkat poctivé a řádně drsné polohistorické fantasy.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.