Smrtící nenávi2t

The Grudge 2

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (18)
Plakát k filmu Smrtící nenávi2t

Smrtící nenávi2t /2006

Režie: Takashi Shimizu

Hrají: Sarah Michelle Gellar, Jennifer Beals, Amber Tamblyn

Česká premiéra: 18.1.2007

USA premiéra: 13.10.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Smrtící nenávi2t

Před o něco málo víc než jedním rokem jsem napsal, že (pro mně průměrnému) americkému remaku původně japonské Nenávisti určitě brzy vznikne pokračování. A když bude mít Takashi Shimizu štěstí a ochotu se trochu přiučit angličtině, bude v týmu podruhé. Ani ve snu by mě však nenapadlo, že se věci dají do pohybu tak rychle. Podle IMDb se prý první kreativní sedánek pod vedením Sama Raimiho odehrál už tři dny po premiéře. Obávám se však, že doba dětí s nabílenými obličeji nějak pominula, protože se na dějinné scéně objevili mimořádně výkonní slasheři (třeba Alexandre Aja). Člověk aby se dnes skoro dožadoval toho, aby už si Takashi Shimizu dal s jakoukoliv nenávistí pokoj a v míru spočinul, protože jinak se ze strany fanoušků sám stane jejím terčem. A vida, jde do toho pošesté - a navíc s podobnými herci. Příběh se má tentokrát vrátit o nějaký ten rok filmového času zpátky a my se máme blíže dozvědět, v čem je příčina oné spalující nenávisti obludky Kayako (rozšlápnutá hračka?). Osudy starého osazenstva se pak protnou s nováčky, kteří budou svorně umírat s rozšířenými zorničkami a zježeným ochlupením. Velmi nemile v této souvislosti zní Shimizuova vlastní slova na adresu producentů, se kterými se prý musel neustále handrkovat o výslednou podobu strašidelných scén a evidentně se mu do plánované trojky už moc nechce: "Vzhledem k tomu, že jsem toto téma zpracoval již několikrát, mám pocit, že se neustále opakuji. Už k tomu není moc co přidat, jsou tu dané limity a scény, jež maj být děsivé, jsou si podobné. Je velmi těžké přijít s něčím novým..." Já osobně se bojím - ale značně jinak, než by se u diváka hororu očekávalo.

Autor: Shushika


Galerie obrázků filmu Smrtící nenávi2t

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Smrtící nenávi2t

Nerad další recenzi začínám lítostivými slovy nad chamtivostí tvůrců, kteří z koňského trusu vyrábějí pokračování komerčně úderných filmů – ale jinak to bohužel nejde. Smrtící nenávist je praktickou ukázkou komerční vypočítavosti, smradlavou esencí prázdnoty, smutnou katastrofou, kterou jen obstojný režijní um ochraňuje před tristním pádem do totální filmové žumpy. Od pokračování filmu bych chtěl… pokračování filmu. Nemám bohužel na mysli dvouminutové cameo Sarah Michelle Gellar, která mimoc...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Smrtící nenávi2t


DVD a Blu-ray filmu Smrtící nenávi2t

Zatím nevyšlo.


Související články

5.2.2017 12:00 Víkendový výplach #387 o Westworldu a Cageovi Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
6.10.2016 18:13 Filmový Batman má název Rubrika: Novinky Diskuze: 34 příspěvků
6.10.2016 14:12 O čem bude třetí Wolverine? Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
2.10.2016 18:45 První plakát Pirátů z Karibiku 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
15.5.2016 22:00 Gangsterský filmový kvíz už dnes v 19:00! Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.