Smrt prezidenta

Death of a President

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (5)
Plakát k filmu Smrt prezidenta

Smrt prezidenta /2006

Režie: Gabriel Range

Hrají: George W. Bush, Robert Mangiardi, Jay Petterson, Christian Stolte, Patricia Buckley

Česká premiéra: nestanovena

USA premiéra: 27.9.2006

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Smrt prezidenta

Někteří filmaři, především ti špatní, udělají pro popularitu a zviditelnění svého filmu všechno. Někdo vyhrožuje žalobami za negativní recenze, někdo vyzývá kritiky na boxerské zápasy, ale vedle Gabriela Range jsou všichni zneuznaní režiséři jen póvl. Gabriel Range si totiž asi jednoho dne řekl, že točit televizní filmy není to, co od filmařské profese očekával a rozhodl se o brutální vstup na pole celovečerních filmů. Aby se někdo takový prosadil, chce to většinou roky dřiny, talent a notnou dávku štěstí. Range na to šel ale jinak a udělal věc, kterou asi málokdo čekal. Zabil prezidenta. Death of a President je dramatem, které dokumentárním stylem sleduje počínání vyšetřovacího týmu, jenž má za úkol zjistit, jak to vlastně bylo s atentátem na George Bushe, který byl zabit 19. října 2007 (pro pomalejší počtáře jen dodám, že půjde o fiktivní dokument). Za kamerou však nestojí osobnost jako Michael Moore, herecké obsazení je totálně neznámé a tak jediné, s čím film Death of a President vyráží mezi diváky, je silně kontroverzní téma. Geogre Bush rozhodně není člověk, který by se těšil ve světě nějaké vysoké oblibě a spousta lidí si určitě ráda zajde do kina podívat se na scénu, ve které mu kulky rvou maso z těla a on v bolestivých křečích zvrací krev na chodník. Pseudo dokumentární filmy jsou nyní docela v kurzu, ale v případě Death of a President se i přes ocenění na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu zdá, že krom kontroverzního a provokativního tématu nemá film co nabídnout. Svoje diváky si ale určitě najde.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Smrt prezidenta

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Smrt prezidenta

Logika domácí filmové distribuce přikazuje, aby byla kina zahlcena animáky a rodinnými odrhovačkami s Jennifer Lopez a na díla, která mají šanci „něco změnit“, překopat anebo spáchat takovou malou revoluci, se nedostávalo prostoru. Trh má (bohužel/naštěstí) svá pravidla, takže s pozoruhodnými díly typu A Scanner Darkly nebo This Film Is Not Yet Rated se můžete legálně potkat maximálně na festivalu anebo na DVDčku vytaženém ze zahraničních edic. Smrt prezidenta má tu výhodu, že profrčela étere...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Smrt prezidenta

Zatím nevyšel žádný trailer.


DVD a Blu-ray filmu Smrt prezidenta

Zatím nevyšlo.


Související články

4.3.2017 12:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.2.2017 09:17 Co chystá Angelina Jolie? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
18.2.2017 00:15 Matt Reeves Batmana nenatočí Rubrika: Novinky Diskuze: 58 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.