Smrt čeká všude

The Hurt Locker

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (56)
Plakát k filmu Smrt čeká všude

Smrt čeká všude /2008

Režie: Kathryn Bigelow

Hrají: Ralph Fiennes, Guy Pearce, David Morse, Jeremy Renner, Christian Camargo

Česká premiéra: 25.2.2010

USA premiéra: 26.6.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Smrt čeká všude

V kostce: "Do špičkové pyrotechnické jednotky nastupuje svéhlavý William (Jeremy Renner), pro kterého není žádná mise dost nebezpečná a žádný balíček dost podezřelý. Do všeho jde po hlavě. Proč? Protože ve válce se vyplatí mít koule... Strhující pohled do hlavy válečného esa, které to přehání s adrenalinem, získalo nečekaně devět oscarových nominací. A režisérce Kathryn Bigelow možná 7. března 2010 otevře dveře k nesmrtelnosti..."

Galerie obrázků filmu Smrt čeká všude


Recenze filmu Smrt čeká všude

Modrá bledne, Clooney ztrácí švih a Tarantino tleská jen svým hercům. Krátce před oscarovým ceremoniálem je největším favoritem na trofeje překvapivě válečné drama Smrt čeká všude. Můžeme znovu rozebírat, proč byl zrovna rok a půl starý (!) kousek, který bez většího humbuku objížděl festivaly a v létě prošuměl americkými kiny, vytažen z širší množiny kvalitních filmů a vklíněn mezi vyvolenou pětku hlavních tahounů oscarové sezóny. Nuže, důvodů lze odtušit několik, aniž by nějaký z nich musel ...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Smrt čeká všude


DVD a Blu-ray filmu Smrt čeká všude

Zatím nevyšlo.


Související články

31.12.2017 20:04 TOP 11: Nejpohodovější písničkové soundtracky Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
27.3.2017 20:00 První fotky z nového Tomb Raidera Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.3.2017 22:00 VIDEO: 5 teaserů Ligy spravedlnosti Rubrika: Novinky Diskuze: 12 příspěvků
15.3.2017 17:00 Téma: 10 důvodů, proč se těšit na další Rychle a zběsile Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
14.3.2017 13:00 Kdo natočí druhého Supermana? Rubrika: Novinky Diskuze: 19 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Jsou určitá povolání, u kterých na ženu prakticky nenarazíte. Hornice, bagristky nebo řidičky fekálních vozů zkrátka téměř neexistují. A stejně tak je to i u režisérek akčních filmů. Málokterá žena se dokázala prosadit v tomhle prakticky čistě mužském odvětví, ale Kathryn Bigelow se to povedlo. Ono když je člověk dva roky vdaný za Jamese Camerona, tak leccos odkouká. A teď se i ona rozhodla vydat do Iráku. Hlavními hrdiny válečného dramatu The Hurt Locker budou členové elitní pyrotechnické jednotky, která se dostala do zatraceně velkých problémů. Při jedné z rutinních misí se totiž něco kardinálně podělalo a vojáci jsou nyní uprostřed nepřátelsky naladěného města a kolem nich je čím dál tím víc lidí, kteří by jim rádi prohnali hlavou kulku. Prioritou je nyní znovu se seskupit a pokusit se utéct do bezpečí. Premisa The Hurt Locker zní tak trochu jako Černý jestřáb sestřelen, ale v tomhle případě půjde nejspíš mnohem víc o vztahy mezi hrdiny než o vybíjení nepřátel. Pod scénářem je podepsaný i Mark Boal, jenž je zodpovědný za Haggisovo vojenské drama In the Valley of Elah, což naznačuje, že v The Hurt Locker se bude víc mluvit než střílet. Každopádně obsazení vypadá docela slušně a pokud nebude scénář jen snůškou hloupých moralistických nebo militaristických keců, nemusel by být film vůbec špatný.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.