Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (50)
Plakát k filmu Slídil

Slídil /2007

Režie: Kenneth Branagh

Hrají: Michael Caine, Jude Law

Česká premiéra: 10.4.2008

USA premiéra: 12.10.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Slídil

V kostce: "Svérázné přepracování slavné divadelní hry. Michael Caine a Jude Law nahánějí svá ega v obrovském baráku pod taktovkou Kennetha Branagha. Dekadentní a pro někoho i šokující variace na stará témata úspěšně brání invazi nudy do vašich kin a obýváků. Podobná reimaginace by asi jinde nefungovala, v mírně přepáleném podání Cainea a Lawa ovšem drží diváky v šachu až do posledních vteřin."

Galerie obrázků filmu Slídil


Recenze filmu Slídil

Devadesátiminutové cvičení o tom, jak z britské divadelní hry udělat herecký koncert pro mladší a pokročilé? Kenneth Branagh se doposud pitval výhradně v Shakespearovi, ale Slídilem dokazuje, že umí aktualizovat i kousky, které by si o to pravděpodobně nikdy neřekly. Ať už stála za remakem touha Michaela Cainea zahrát si v opačném gardu (v první filmové adaptaci je za toho "hodnějšího", jeho nynější roli tenkrát zastal sám Laurence Olivier) nebo neposedný psací stroj Harolda Pintera, je jisté...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Slídil


DVD a Blu-ray filmu Slídil

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 17:00 Zemřel Bill Paxton z Vetřelců a Titanicu Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
3.1.2016 11:13 Nejlepší filmy roku 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 73 příspěvků
30.12.2015 15:40 Nejhorší filmy roku 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 42 příspěvků
8.8.2015 12:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červenec 2015 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
1.7.2015 18:45 Jaké jsou nejlepší filmy první poloviny roku? Rubrika: Novinky Diskuze: 50 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Když už vás Hollywood zažene do kouta a producenti tlačí, ať konečně přijdete s něčím pořádným, sáhněte po jistotě - natočte si remake. Už při čtení tohoto slova mnohým eMZákům naskakují pupínky, ale nebojte - kouzelná formulka Kenneth Branagh, Jude Law a Michael Caine všechny obavy spolehlivě zažene. Branagh je v případě podobných žánrů jako ryba ve vodě. Jestli má někdo remakovat klasický thriller z dvaasedmdesátého, je to právě on. Snad ještě zajímavější je však tentokrát volba hlavních rolí. V původním snímku J. L. Mankiewicze totiž proti sobě stáli Laurence Olivier a Michael Caine, kteří mezi sebou hráli doslova psychologickou válku (kvůli ženě). Inu Michael Caine se vrací a ne s Batmanem, ale s rolí, v níž před pětatřiceti lety pózoval jeho filmový nepřítel v podání Oliviera. Zachovejte klid, Olivier se samozřejmě do role Cainea postavit nehodlá, ačkoliv by to dnešní technologie pravděpodobně dovedly zrealizovat. Volba nakonec padla na Jude Lawa (který se do kůže mladého Cainea nebude vžívat poprvé - vždyť už si ho zahrál v nedávné předělávce Alfieho). V nové verzi sice půjde opět o ženu, už to ale nebude zdaleka taková legrace. Caine zve nápadníka své ženy do vlastního domu, kde ho navádí ke falešné krádeži náhrdelníku. Jeden by vydělal v rámci černého trhu, druhý by trhnul něco z pojistky. Problém je v tom, že se oba pánové nemůžou vystát a během oné noci mezi nimi dojde ďábelské hře, ve které ani jeden nezná slitování.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.