Škola života

An Education

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Škola života

Škola života /2009

Režie: Lone Scherfig

Hrají: Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Alfred Molina, Emma Thompson, Dominic Cooper

Česká premiéra: 15.4.2010

USA premiéra: 9.10.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Škola života

V kostce: "Jenny má skvostnou budoucnost. Je krásná, chytrá a předurčená ke studiu na Oxfordu. Pak se ale objeví o poznání starší David a otevře jí svět požitků a buržoazního luxusu. Co když akademický titul není to nejdůležitější? Zmatky a zklamání dospívající dívky se nesou v duchu překultivovaného salónního pojetí a nezvykle zaprdlého scénáře Nicka Hornbyho. Filmu se nedá vytknout mnoho, jen to, že proti maloměšťáctví revoltuje s čajovým šálkem v ruce a se štrikovanou dečkou na klíně."

Galerie obrázků filmu Škola života

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Škola života

Dospívání, čas plný politováníhodných zmatků. Léta šedesátá se teprve opatrně pootevírají a šestnáctiletá Jenny rozepisuje svůj životní příběh, jehož linky se zdají být rovně a úhledně načrtnuty směrem k Oxfordu, titulované důstojnosti a existenci edukované (a patřičně znuzené) mladé ženy. Do úhledného rukopisu britského školského systému však náhle zasáhne David, šaramantní dospělý muž, který se Jenny s jemností a nadhledem začne dvořit a téměř všechny kolem přesvědčí, že právě on by mohl bý...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Škola života


DVD a Blu-ray filmu Škola života

Zatím nevyšlo.


Související články

31.3.2017 20:00 Téma: 50 filmů před Star Wars, které musíte vidět (2/5) Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.3.2017 17:00 Ubertéma: Co čekat od nového Vetřelce? Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
23.3.2017 09:30 Na co do kina: 7 originálních březnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
21.3.2017 13:47 První dojmy: sci-fi Život Rubrika: Novinky Diskuze: 13 příspěvků
1.3.2017 17:31 Záznam MZ Live #94 o Loganovi a Vetřelci 5 Rubrika: Novinky Diskuze: 57 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Nějaký ten příběh o dospívání a hledání sebe sama už viděli snad všichni. Přesto se tohle téma jen tak neokouká, protože každý si musí projít nějakým tím rebelantským obdobím, kdy vlastně vůbec neví, co chce, ale ví, co nechce. An Education bude nejspíš přesně o tom. Děj se odehrává v šedesátých letech minulého století a hlavní hrdinkou je mladá dívka Jenny, která vyrůstá v průměrné britské rodině a zdá se, že jí čeká světlá budoucnost, protože toho má v hlavě víc než její vrstevnice. Všechno ale zkomplikuje David. Je mu něco ke třicítce, je to šarmantní sympaťák a dokonale Jenny zblbne hlavu. S ním po boku se tedy rozhodne změnit svůj život. Brzy ale sama přichází na to, že to možná nebyl ten nejlepší nápad. Lone Scherfig už pár zajímavých filmů natočila, Nick Hornby je zodpovědný za Jak na věc nebo Všechny moje lásky a herecké obsazení je také docela lákavé, tak věřme, že se An Education objeví i v českých kinech.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.