Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Skandál

Skandál /2006

Režie: Lasse Hallström

Hrají: Richard Gere, Alfred Molina, Marcia Gay Harden, Julie Delpy, Hope Davis

Česká premiéra: 13.9.2007

USA premiéra: 6.4.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Skandál

A máme tu další kolo soutěže redaktorů MovieZone o co nejpřesvědčivější psanou vatu k filmu, o němž v danou chvíli na celé širé Síti sítí koluje přesně jedna věta. V takový moment většinou našemu milému redaktorovi nezbývá nic jiného, než se opřít o předchozí režijní a herecké úspěchy či neúspěchy některého z tvůrců, kteří se na filmu podílí a okecávat do zblbnutí všechna už stejně známá fakta jen aby tak nějak alespoň zběžně působilo, že do problému vidí. Inu to je tak. Lasse Hallström je švédský režisér. Točí hřejivá dramata o hledání sama sebe na pozadí rodinných spletenců a na konci jeho filmů většinou umírají lidé (poznáte je už od začátku podle toho, že mají rakovinu nebo se tváří ublíženě). Lasse Hallström jen výjimečně točí čisté komedie, vlastně ji nenatočil ještě nikdy. To se právě teď mění s jeho nejnovějším počinem nazvaným jako citoslovce luxu běžícího na zpětný chod. Hraje v něm Richard Gere (to je ten romantický švihák, který v bezrevmatických dobách dokázal skolit i Julii Roberts), Alfred Molina (zlý pavouk, nenechající spát Petera Parkera ve druhém dobrodružství Pavoučího muže) a Julie Delpy (křehká to kráska, která se naopak nechala skolit Ethanem Hawkem v Před soumrakem). O co jde? Píše se rok 1970 a Švihák se vytasí s nápadem sepsat životopis Howarda Hughese (ano, mistr DiCaprio se vám asociuje správně) a výhodně ho prodat po senzaci lačnícímu nakladateli. Protože mluvíme o komedii, jistě tušíte, že to nebude jen tak: Švihák je totiž podvodník a o Hughesovi ví pendrek. Jelikož je ale šikovný podvodník, vymámí z nakladatele milion už v podobě první zálohy. S plány na útěk však v poslední chvíli pohoří a je nucen dílko skutečně napsat. Obsáhlá biografie se šťavnatými detaily? Spíše úsměvná science-fiction. V roce 1997 nicméně naprostý bestseller. Ano, kniha skutečně vyšla až po 27 letech, kdy nakladatelům konečně došlo, co drží v ruce za klenot vzhledem k tomu, kolik za ty necelé tři dekády kolem celé aféry nashromáždilo informací. A vy už tedy asi tušíte, že před sebou máte další z řady filmů, které staví „zaručeně“ na základě skutečných událostí. Zív.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Skandál

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Skandál

Rodák ze Stockholmu, jehož hřejivě lidské filmy nemůže polovina naší redakce vystát (pche, cynici… mrkněte na Casanovu), přibíjí další hřebíček do své rakve diváckého nezájmu. Lasse Hallström je bezpochyby schopný řemeslník, ale od jisté doby točí natolik vlažná témata, že se mu to nikdy nemůže zaplatit. Přesto nepoučen, po venkovském dramatu Žít po svém s Redfordem, Freemanem a Lopezovou (a vida… pamatuje si na něj vůbec někdo?) přichází s dalším dobře obsazeným filmem, na který lidé nebudou...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Skandál


DVD a Blu-ray filmu Skandál

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
13.5.2016 11:11 Depp a sexuální skandál Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
22.10.2015 10:00 Ztraceni v Mnichově: Film, který se musí vidět Rubrika: Novinky Diskuze: 28 příspěvků
30.4.2015 11:00 Na co do kina: 5 originálních květnových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
18.10.2014 11:00 Téma: Novodobý hollywoodský blacklist Rubrika: Novinky Diskuze: 95 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.