Skafandr a motýl

The Diving Bell and the Butterfly

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Skafandr a motýl

Skafandr a motýl /2007

Režie: Julian Schnabel

Hrají: Mathieu Amalric, Emmanuelle Seigner, Marie-Josée Croze, Hiam Abbass

Česká premiéra: 14.2.2008

USA premiéra: 30.11.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Skafandr a motýl

V kostce: "Svět tak, jak jej vidí jedno oko v imobilní hlavě. Jean-Do se stal vězněm ve vlastním těle, jeho duši to ale nezničilo. V obrazově i hudebně vytříbené zpovědi, která vychází z autobiografické knižní předlohy, můžou být i nejtemnější hodiny přehlídkou zářivých barev a omamných představ. Ustrne nejen oscarová Akademie, ale i vy."

Galerie obrázků filmu Skafandr a motýl

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Skafandr a motýl

Pokud bych hledal smyslnost ve filmu, asi nikdy by mě nenapadlo začít u příběhu ochrnutého šéfredaktora Elle, kterému právě vypovědělo službu celé tělo - s výjimkou levého oka. Jenže je to právě tohle slovo, jež by mělo ke Skafandru a motýlovi připoutat mnohem víc pozornosti, než si oscarové hity podobného tématického zaměření obvykle zaslouží. Smyslnost. Smyslnost, s jakou si ošetřovatelka paralyzovaného Jean-Dominiquea přejíždí jazykem po horním patře, smyslnost, s níž na jedno oko špulí rt...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Skafandr a motýl


DVD a Blu-ray filmu Skafandr a motýl

Zatím nevyšlo.


Související články

29.12.2016 15:38 Matky chystají další kalbu Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
24.8.2016 18:00 100 nejlepších filmů 21. století podle BBC Rubrika: Novinky Diskuze: 82 příspěvků
7.8.2016 22:00 Sebevražedný oddíl urval rekord a zabil Bournea Rubrika: Novinky Diskuze: 27 příspěvků
2.8.2016 09:52 Tatum a jako mořská víla? Rubrika: Novinky Diskuze: 6 příspěvků
31.7.2016 23:01 Bourne je zpátky na vrcholu! Bodují i zhýralé mámy Rubrika: Novinky Diskuze: 29 příspěvků

Na obzoru   (autor: k0C0UR)

Náš hrdina Jean-Dominique Bauby má všechno, co kdy od života chtěl. Dobrou práci, krásné dítě, božskou manželku a možná i nějakou tu bokovku. Ostatně jako editor v Elle k tomu jistě měl pár příležitostí. Vždycky si myslel, že svůj život žije absolutně naplno a taky to byla pravda. Co mu bylo proti srsti, na to se vykašlal, co chtěl, to udělal. Se životem plným radostí a užívání si však občas přicházejí i negativa. Když si Jean-Dominique jednou takhle vyrazí se synem, přímo za volantem dostane infarkt a pak už je jen tma. Tma, ze které se probere jako duševně zaostalý mrzák, doživotně odkázaný na pomoc svých bližních a kolečkové křeslo. Má takový život smysl pro někoho, kdo byl zvyklý být každou minutu svého života v pohybu? Určitě ano, pokud máte kreativní mysl a umíte se do ní pečlivě zamknout. Vaše sny a představy pak mohou pokračovat v tom, co jste jako zdravý začal, zatímco okolní svět na vás hází jen soucitné pohledy… Film vyšel s obrovským potleskem z Cannes… je třeba něco dodávat? Snad jen, že bychom ho možná rádi uvítali alespoň na DVD, když už pár vybraných mělo tu čest už letos v Karlových Varech.

© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.