Sirotčinec

The Orphanage

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (11)
Plakát k filmu Sirotčinec

Sirotčinec /2007

Režie: Juan Antonio Bayona

Hrají: Belén Rueda, Fernando Cayo, Geraldine Chaplin, Mabel Rivera

Česká premiéra: 14.8.2008

USA premiéra: 28.12.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sirotčinec

V kostce: "Příběh ženy, které beze stopy zmizí syn ve starém sirotčinci, je čistočistou duchařinou. Režisér dobře věděl, jak smíchat žánrové ingredience tak, aby mu ve výsledku vyšla opravdová chuťovka. Bohužel chuťovka, která postrádá jakýkoliv originální prvek. Ale i tak chutná velmi dobře. "

Galerie obrázků filmu Sirotčinec

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Sirotčinec

Asijská hororová vlna už před pár lety ztratila na své intenzitě, v Americe se točí jeden remake za druhým a fanoušky drsných a děsivých filmů momentálně drží při životě jen Velká Británie a Španělsko. Zatímco na ostrovech se zrodila generace režisérů, kteří se s ničím nemažou a nebojí se být naturalističtí a drsní (Neil Marshall, Michael J. Bassett), ve Španělsku to zkouší spíše postaru. Temnota, The Abandoned nebo Nepřemožitelné zlo se sice do našich kin nedostaly, ale The Orphanage to štěs...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sirotčinec


DVD a Blu-ray filmu Sirotčinec

Zatím nevyšlo.


Související články

17.10.2016 00:01 Affleck na první příčce, Max Steel katastrofou Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
10.10.2016 00:33 Dívka ve vlaku porazila Burtona i oscarové želízko Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
2.10.2016 22:56 Burton a Eva Green si podali (Wahl)Berga Rubrika: Novinky Diskuze: 5 příspěvků
25.9.2016 21:15 Sedm statečných dech nevyrazilo, na Čápy to stačí Rubrika: Novinky Diskuze: 21 příspěvků
8.9.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních zářijových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků

Na obzoru   (autor: Mr. Hlad)

Máme rádi Guillerma del Tora. Protože je to šikula, který dokáže poutavě natočit hororové béčko, udělat asi nejvěrnější comicsovou adaptaci a nebo si užít Oscary se svou pohádkou, u které by většina dětí celou stopáž probrečela a ty nejmenší se pomočily. Je to zkrátka frajer. Kdo ale jeho tvorbu sleduje, ten ví, že nepracuje jen v Hollywoodu a že stejně dobře jako s lovcem upírů Bladem si rozumí s odlehlými domy, se kterými není něco v pořádku. V hororu The Orphanage, který del Toro produkuje, se hlavní hrdinka bude potýkat přesně s takovým domem. Laura se po letech vrací na místo, kde byla vychována a rozhodne se, že ze starého domu udělá sirotčinec. Brzy však zjišťuje, že s celým starým stavením není něco v pořádku a že její malý syn Simón tu občas vídá lidi, které nikdo jiný nevidí. Temné tajemství domu brzy vypluje na povrch. Děsivé příběhy o starých domech asi nikdy nebudou studnicí originality, ale v tomhle případě to nevadí. Del Toro si určitě z pozice producenta pohlídá, aby The Orphanage nebyl jen dalším hloupým béčkem a protože ve svém starším filmu Devil ukázal, že duchařské téma mu sedí, můžeme se nejspíš těšit na hodně napínavou a zároveň nikoliv lacinou podívanou.

© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.