Single Man

A Single Man

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Single Man

Single Man /2009

Režie: Tom Ford

Hrají: Colin Firth, Julianne Moore, Matthew Goode, Ginnifer Goodwin

Česká premiéra: 15.7.2010

USA premiéra: 11.12.2009

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Single Man

V kostce: "George je gay, kterého opustila láska jeho života a on hledá z nastálé situace řešení. Ve stručnosti to zahrnuje především zamyšlené hledění do prázdna a probírání se vzpomínkami. Single Man je umělecky hodnotný film, přičemž "umělecky" znamená především vizuálně krásný a hudebně přesný. Neznamená to bohužel scenáristicky zajímavý, což ho degraduje na poněkud přehnaně nablýskanou, ale uvnitř prázdnou skořápku bez obsahu. Pokud vás lákají módní retropřehlídky nebo potřebujete nabrat inspiraci pro novou bytovou dekoraci, pořád do toho ale jděte. "Designovější" film letos v kinech asi nenajdete."

Galerie obrázků filmu Single Man


Recenze filmu Single Man

Jedno nepsané pravidlo hovoří o tom, že točíte-li film o homosexuálech a do hlavní role obsadíte známého herce, který v reálném životě homosexuál není, jste už na půli cesty k tomu usednout do jedné z polstrovaných sedaček rozlehlého Kodak Theatre a čekat, jestli se na vás neusměje štěstí při vyhlašování Oscarů. Můžete si o tom myslet, co chcete, ale je to prostě a jednoduše fakt.A Single Man (do češtiny přeložený jako Single Man - ???) není výjimkou, která potvrzuje pravidlo, nýbrž dokonalou...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Single Man


DVD a Blu-ray filmu Single Man

Zatím nevyšlo.


Související články

8.1.2017 21:21 Star Wars se dotýkají miliardy, oscarovky nestačily Rubrika: Novinky Diskuze: 32 příspěvků
15.11.2016 19:00 Na co do kina: 10 originálních listopadových filmů Rubrika: Novinky Diskuze: 3 příspěvků
23.10.2016 23:17 Tom Cruise má problém, porazil ho Tyler Perry Rubrika: Novinky Diskuze: 51 příspěvků
30.9.2016 10:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Září 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
28.6.2016 19:00 Nejlepší DVD a Blu-ray: Červen 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků

Na obzoru   (autor: st39.6)

Colina Firtha máme zafixovaného hlavně jako člověka s výborným čichem na romantické komedie. Jeho smutný kukuč zřejmě v případě potřeby oslní každou (nejen) svobodnou ženu. A Single Man na to bude zřejmě vsázet, ačkoliv by se nemělo jednat o romantickou komedii, ale spíš o uslzené drama. Firthově postavě tu zemře žena a on se teď pokouší bez úhony přežít normální pracovní den v L.A. To samozřejmě nebude nic jednoduchého, zvlášť když je dotyčný profesor a ženy se na něj lepí jak mouchy na ... však vy víte co. Zatímco Firth je svým způsobem sázka na jistotu, muž na pozici režie je jedna velká neznámá. Tom Ford doteď totiž s filmy nic společného neměl, maximálně se v nějakém objevil v drobném cameu (Zoolander), nebo se zpovídal v dokumentech. Je totiž proslulý módní návrhář. Třeba ho Firth také oslnil a on si z prodeje šatů zaplatil produkci jen proto, aby mohl v hlavní roli vidět svého oblíbence. Tedy alespoň to tak vypadá, Ford totiž doteď vážně nedělal na vůbec ničem a k filmu připochoduje jako tabula rasa. A jéjej.
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.