Silent Hill

Silent Hill

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (3)
Plakát k filmu Silent Hill

Silent Hill /2006

Režie: Christophe Gans

Hrají: Radha Mitchell, Sean Bean, Deborah Unger, Kim Coates

Česká premiéra: 29.6.2006

USA premiéra: 21.4.2006

Na DVD od: 30.11.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Silent Hill

Japonský herní horor v americkém balení režírovaný Francouzem. Těžko najdete lepší důkaz současné globalizace Hollywoodu, který nasává nové talenty a inspirace. Tentokrát jde o slavnou herní sérii survival hororů, do které mj. patří i dávno zfilmovaný Resident Evil. Jeho bráška Silent Hill však nestaví na tisícovce zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčků nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který zjevně učaroval i Rogeru Avarymu (Pravidla vášně), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami (ostatně poskytnutí práv bylo podmíněno tím, že herní autoři budou mít na výsledné vzezření filmu podstatný vliv).

Dějově by se dal snímek popsat jako mix prvních tří dílů (aktuální je čtyřka), ve kterých jde o hlavní hrdinku Rose a její smrtelně nemocnou dcerku, Rose se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Zlý scenárista jí však nechá zabloudit do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill a dokonce jí sebere i tolik milovanou dcerku. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá... a nemá to zrovna dobré úmysly.

Pro člověka, který je seznámen s těmito hrami (jsou k mání i na PC, zkuste si o nich něco přečíst), to zní určitě zajímavě a to jsme ještě nedošli k tomu, že snímek režíruje Christophe Gans, zodpovědný třeba za Plačícího Draka nebo Bratrstvo vlků... nikdo neříká, že to byly zázračné filmy, ale atmosféra se v nich dala krájet snad jen motorovou pilou a navíc bylo jasně vidět, že Gans se nějaké té kontroverze nebojí, ať už jde o krev, sex nebo uřezané končetiny. Pokud dostane Silent Hill eRko, máme vyhráno a čeká nás neortodoxní podívaná, a to zřejmě natolik, že Sony nechá fanoušky navrhnout plakát prostřednictvím internetové soutěže (takže to co vidíte u tohoto textu je teaser poster, který se ještě bude měnit). Premiéra je koncem dubna a já si tenhle film kvůli příjemné konstelaci důležitých jmen za kamerou i před ní (Sean Bean, Radha Mitchell) hned zapíšu do diáře.

Autor: imf


Galerie obrázků filmu Silent Hill

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Silent Hill

Co se týče filmové produkce evropských tvůrců, jen horko těžko hledám favority. Kolega Cival se ohání Trierem a ostatní si taky vždycky z Varů přivezou nějaké ty oblíbence, ale já vždycky skončím ve Francii. Z Frantíků si každý utahuje a Besson se stal oblíbeným otloukánkem českých recenzentů, ale protože moje fandovské srdce potřebuje k přežití víc adrenalinu než bývá zvykem, rád si dopřeji to lepší z produkce Europa Corp. - taxikáři, kurýři, líbající drakové a utržení psi... mám tyhle kluky...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Silent Hill


DVD a Blu-ray filmu Silent Hill

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
10.2.2017 09:59 Jay a Tichej Bob znovu vrací úder Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
5.2.2017 12:00 Víkendový výplach #387 o Westworldu a Cageovi Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
24.1.2017 14:45 89. nominace na Oscara Rubrika: Novinky Diskuze: 78 příspěvků
9.1.2017 06:00 Výsledky 74. Zlatých glóbů Rubrika: Novinky Diskuze: 53 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.