Síla srdce

A Mighty Heart

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Síla srdce

Síla srdce /2007

Režie: Michael Winterbottom

Hrají: Angelina Jolie, Dan Futterman, Irfan Khan, Archie Panjabi, Will Patton

Česká premiéra: 18.10.2007

USA premiéra: 22.6.2007

Na DVD od: 27.2.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Síla srdce

Michael Winterbottom patří v současnosti k režisérské špičce, ale běžní diváci jeho jméno většinou neznají. Tenhle rodilý Brit má ve své filmografii protiválečná dramata i filozofická scifi, s jeho tvorbou se však většinou setkáváme pouze na festivalech. To se ale letos změní, protože ve svém novém filmu A Mighty Heart se může konečně opřít i o hereckou hvězdu první velikosti, což automaticky znamená větší atraktivitu filmu pro běžného diváka. Angelina Jolie je bezpochyby člověk, kterému není svět okolo ukradený (nebo její tiskoví zástupci dělají sakra dobrou práci), a proto kývla na Winterbottomovu nabídku. Zahraje si Mariene Pearl, manželku amerického novináře, který byl unesen a později popraven členy Al Kajdy v Pákistánu. Michael Winterbottom se nikdy nevyhýbal kontroverzním tématům, což vloni dokázal v Karlových Varech se svým velmi zajímavým dramatem The Road to Guantanamo. Pátrání po americkém novináři se podle všeho také ponese spíš v dokumentárním než v klasicky detektivním duchu. Pokud velká herecká hvězda a osobitý režisér najdou společnou řeč, mohlo by být A Mighty Heart hodně zajímavé drama, které by Winterbottoma konečně představilo i divákům, kteří o jeho filmech nikdy neslyšeli. Každopádně by si to zasloužil.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Síla srdce

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Síla srdce

V lednu 2002 byl v Karáčí unesen Brit Daniel Pearl, který pracoval jako reportér pro newyorský Wall Street Journal. Pobýval v Pákistánu se svojí těhotnou manželkou, korespondentkou francouzského rádia, a před koncem pobytu chtěl udělat ještě jeden rozhovor se šejkem Gilanim, významným mužem s údajnou vazbou na teroristy. Třiadvacátého ledna odpoledne nasedl do taxíku, ale na zprostředkované setkání v restauraci už nikdy nedorazil. Přibližně čtyři týdny po něm pátraly americká i pákistánská ta...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Síla srdce


DVD a Blu-ray filmu Síla srdce

Zatím nevyšlo.


Související články

13.3.2017 12:00 MoneyZone: Proč dá Kráska a zvíře miliardu? Rubrika: Novinky Diskuze: 253 příspěvků
4.3.2017 12:00 První reakce: Kráska a zvíře Rubrika: Novinky Diskuze: 22 příspěvků
1.3.2017 07:51 Téma: Jackie Chan: Americký sen o čtyřech dějstvích Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 288 příspěvků
23.1.2017 22:00 Rogue One má miliardu, Disney zase slaví Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.