Síla srdce

A Mighty Heart

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (0)
Plakát k filmu Síla srdce

Síla srdce /2007

Režie: Michael Winterbottom

Hrají: Angelina Jolie, Dan Futterman, Irfan Khan, Archie Panjabi, Will Patton

Česká premiéra: 18.10.2007

USA premiéra: 22.6.2007

Na DVD od: 27.2.2008

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Síla srdce

Michael Winterbottom patří v současnosti k režisérské špičce, ale běžní diváci jeho jméno většinou neznají. Tenhle rodilý Brit má ve své filmografii protiválečná dramata i filozofická scifi, s jeho tvorbou se však většinou setkáváme pouze na festivalech. To se ale letos změní, protože ve svém novém filmu A Mighty Heart se může konečně opřít i o hereckou hvězdu první velikosti, což automaticky znamená větší atraktivitu filmu pro běžného diváka. Angelina Jolie je bezpochyby člověk, kterému není svět okolo ukradený (nebo její tiskoví zástupci dělají sakra dobrou práci), a proto kývla na Winterbottomovu nabídku. Zahraje si Mariene Pearl, manželku amerického novináře, který byl unesen a později popraven členy Al Kajdy v Pákistánu. Michael Winterbottom se nikdy nevyhýbal kontroverzním tématům, což vloni dokázal v Karlových Varech se svým velmi zajímavým dramatem The Road to Guantanamo. Pátrání po americkém novináři se podle všeho také ponese spíš v dokumentárním než v klasicky detektivním duchu. Pokud velká herecká hvězda a osobitý režisér najdou společnou řeč, mohlo by být A Mighty Heart hodně zajímavé drama, které by Winterbottoma konečně představilo i divákům, kteří o jeho filmech nikdy neslyšeli. Každopádně by si to zasloužil.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Síla srdce

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Síla srdce

V lednu 2002 byl v Karáčí unesen Brit Daniel Pearl, který pracoval jako reportér pro newyorský Wall Street Journal. Pobýval v Pákistánu se svojí těhotnou manželkou, korespondentkou francouzského rádia, a před koncem pobytu chtěl udělat ještě jeden rozhovor se šejkem Gilanim, významným mužem s údajnou vazbou na teroristy. Třiadvacátého ledna odpoledne nasedl do taxíku, ale na zprostředkované setkání v restauraci už nikdy nedorazil. Přibližně čtyři týdny po něm pátraly americká i pákistánská ta...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Síla srdce


DVD a Blu-ray filmu Síla srdce

Zatím nevyšlo.


Související články

2.12.2016 10:00 Rozhovor s režisérem Semestru Adamem Sedlákem Rubrika: Novinky Diskuze: 15 příspěvků
23.11.2016 17:28 MoneyZone: Jaký bude otvírák Rogue One? Rubrika: Novinky Diskuze: 46 příspěvků
11.11.2016 20:00 Nový plakát Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.11.2016 21:13 Doctor Strange rozemlel Gibsonův válečný krvák Rubrika: Novinky Diskuze: 30 příspěvků
2.11.2016 17:00 9 nových fotek z Krásky a zvířete Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2016 Všechna práva vyhrazena.