Šifra mistra Leonarda

The Da Vinci Code

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (1)
Plakát k filmu Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda /2006

Režie: Ron Howard

Hrají: Tom Hanks, Jean Reno, Audrey Tautou, Ian McKellen, Alfred Molina

Česká premiéra: 18.5.2006

USA premiéra: 19.5.2006

Na DVD od: 4.12.2006

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Šifra mistra Leonarda

Robert Langdon je respektovaný harvardský profesor náboženské symbologie, který pobývá služebně v Paříži. Když mu v hotelovém pokoji zazvoní telefon, ještě netuší, že na druhém konci drátu čeká nemilá zpráva – v muzeu v Louvru byl brutálně zavražděn tamější správce a policie chce Langdona na místě činu. Důvod je prostý. Vedle těla leží nevysvětlitelná šifra. Postupem času Langdon zapojuje do případu víc a víc a v jistém bodě zjišťuje, že se z pomocníka policie stává hlavním podezřelým. Neváhá se pustit do pátrání na vlastní pěst a vzít do tandemu talentovanou lamačku šifer, Sophii Neveuovou. Na světlo začínají vycházet podivné skutečnosti. Tělo zavražděného je nějak spojeno s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členy bývali třeba Isaac Newton nebo Victor Hugo. A také Leonardo da Vinci. Da Vinci Code, světově uznávaný a hltaný knižní bestseller Dana Browna (u nás pod názvem Šifra mistra Leonarda) si chytře zahrává s mystickou detektivkou na církevním poli a kvůli uveřejněným skutečnostem si v jistých zemích světa vysloužil velice kontroverzní nálepku a jeho kniha má zákaz prodeje. Uvidíme, jak se s tématem vypořádal hollywoodský veterán Ron Howard, který k natáčení vyfásl skutečnou hereckou smetánku. Vedle Toma Hankse a Jeana Rena nedávno přibyli třeba Alfred Molina a sir Ian McKellen.

Autor: k0C0UR


Galerie obrázků filmu Šifra mistra Leonarda

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Šifra mistra Leonarda

Dan Brown v jistém směru vykazuje známky geniality. Sáhl po tématu, které každý z nás alespoň v obecných rysech zná, aniž by se přitom v problematice náboženské historie orientoval natolik, aby odhalil mezery v autorových spikleneckých teoriích. Otázka zfalšovaných základů křesťanské věrouky je sama o sobě dostatečně vzrušující, honba za Svatým grálem ji navíc obohacuje o odér mystéria, který z filmového světa nevysál ani Indiana Jones, ani Excalibur. Konečně, konspirační rámec s církevními h...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Šifra mistra Leonarda


DVD a Blu-ray filmu Šifra mistra Leonarda

Zatím nevyšlo.


Související články

18.3.2017 09:00 TZ: První dojmy z marveláckého Iron Fista Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
6.1.2017 16:00 Deadpool dostane kupu následovníků Rubrika: Novinky Diskuze: 4 příspěvků
28.12.2016 15:00 Nejhorší filmy roku 2016 Rubrika: Novinky Diskuze: 33 příspěvků
27.11.2016 21:17 Míří Vaiana k miliardě? Fantastická zvířata závidí Rubrika: Novinky Diskuze: 7 příspěvků
30.10.2016 21:10 Doctor Strange dominuje světu, Inferno vyhořelo Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.