Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (6)
Plakát k filmu Sicko

Sicko /2007

Režie: Michael Moore

Hrají: Michael Moore

Česká premiéra: 1.11.2007

USA premiéra: 29.6.2007

Na DVD od: nestanoveno

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Sicko

Michaela Moora nejspíš nelze umlčet. Dostal Oscara, vydělal strašlivé peníze, urazil ohromné množství lidí a tvůrci South Parku si z něj dělají otevřeně srandu. Přesto tenhle dokumentarista, který jistě leží v žaludku nejen současnému americkému prezidentovi, má pořád co říct. Po politické demagogii Fahrenheit 9/11 se teď chystá podívat se podrobně na současný stav zdravotnictví v USA. A málokdo dokáže vyhrabat špínu tak, jako on, takže hezký pohled to nebude. Americký systém zdravotnictví je na tom totiž v mnoha směrech podstatně hůř, než ten náš. 45 milionů lidí, kteří nemají šanci na poskytnutí kvalitní zdravotní péče a v jedné z nejbohatších zemí na světě se sotva dostanou k Paralenu, je jasný důkaz toho, že systém v tomhle případě nefunguje tak, jak má. Moore určitě opět dostane k mikrofonu nejen oběti, ale i šéfy farmaceutických společností a pojišťoven. A bohužel si můžeme být skoro jisti, že rozhovory s nimi opět sestříhá tak, aby z toho pánové v obleku za dvacet tisíc dolarů vyšli jako démoni. Každopádně Moorův osobitý styl, ve kterém dokáže zesměšňovat i ty nejvážnější věci, opět dostal zelenou. Téma však asi neosloví zdaleka tolik lidí, jako jeho oscarová kritika zbrojního průmyslu v Bowling for Columbine nebo osobitý pohled na události z 11. 9. 2001.

Autor: Mr. Hlad


Galerie obrázků filmu Sicko

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Sicko

Michael Moore je jeden z mála amerických dokumentaristů, který je známý i u nás. Nejdříve se uvedl s provokativním Bowling for Columbine (za což získal Oscara), potom si to rozdal se samotným Georgem Bushem ve Fahrenheit 9/11 a teď se rozhodl pečlivěji podívat na zoubek americkému zdravotnictví. S jeho filmy ale vždycky byl a nejspíš i vždycky bude jeden velký problém. Moore hraje spíš na svoje charisma a filmařské schopnosti než na objektivní zachycení skutečnosti. S tou si občas rád tak tro...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Sicko


DVD a Blu-ray filmu Sicko

Zatím nevyšlo.


Související články

4.8.2009 06:15 Moore bez dokumentů Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
13.11.2008 16:06 Bowling for Moore Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
10.5.2008 01:39 Nejzlatější trailery sezóny 07/08 Rubrika: Novinky Diskuze: 8 příspěvků
18.2.2008 11:46 Oscarové šance Rubrika: Novinky Diskuze: 17 příspěvků
20.11.2007 08:39 Oscarové dokumenty Rubrika: Novinky Diskuze: 2 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.