Shrek Třetí

Shrek the Third

Přispějte na MovieZone

Váš nick na MovieZone:


Proč přispět?        Jiné možnosti plateb

Facebook
Diskuze (33)
Plakát k filmu Shrek Třetí

Shrek Třetí /2007

Režie: Raman Hui, Chris Miller

Hrají: Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, Justin Timberlake

Česká premiéra: 14.6.2007

USA premiéra: 18.5.2007

Na DVD od: 26.11.2007

Přidáte-li si film do Budíčku a my k filmu přidáme článek, budeme vás o tom informovat formou e-mailu či zprávou do Vzkazníku. Druh oznámení si můžete zvolit v nastavení vašeho účtu.


Informace o filmu Shrek Třetí

Podařilo-li se z nějakého animáku vytvořit opravdový fenomén, určitě jím je Shrek. Zlobrovské dobračisko, které se rádo rachá v močálu za svým bažinným příbytkem, si získalo kukadla dětí i mozky dospělých celého světa, a proto každá nazelenalá hrouda vypadnuvší z Dreamworksáckých kalhot budí obrovský rozruch. Shrek je ukázkovým artiklem pro všechny divácké vrstvy. V tom tkví důvod, proč se prvnímu dílu podařilo vydělat skoro půl miliardy dolarů, zatímco druhému dílu už bezmála miliardu celou. První rozesmátá facka všem dětským příběhům sice dostala trochu odlišného následovníka (už to není ani tak „parodie na rozprávky“ jako spíš parodická všehochuť s postavičkami z pohádek), ale ani to nezabránilo drtivému procentu populace v nadšeném opěvování všeho okolo Shrekovy bažiny. Moje rozpaky ze svižné, ale komediálně nedovařené dvojky kupodivu nikdo z Hollywoodu nebral vážně, a tak se v distribučních plánech záhy objevily položky Shrek 3 a Shrek 4, doplněné o spekulace o spin-offu s Banderasovým Kocourem v botách.
Je to logicky trojka, která se svým stylovým názvem jako první opráší Shrekův hábit. Spousta z vás se z ní pravděpodobně už rok před premiérou raduje, než ale optimismus znovu přeroste v mánii, račte se seznámit s brutálními zásahy do tvůrčího týmu. Dabéři se pochopitelně nemění. Režisérskou stoličku ovšem opustila osoba nejpodstatnější: Andrew Adamson, jenž si při svém vytížení s Narnií rezervoval pouze pozici producenta. Režií pověřil dva nováčky v oboru. Takový tah se nemusí pokaždé vyplatit (sami to známe právě z Adamsonovy Narnie), šéfové ale spoléhají hlavně na kontinuitu, kterou by měli zajistit Shrekovi stálí výtvarníci Raman Hui a Chris Miller právě z režisérské pozice. Největší otazníky ale visí nad scénářem, za nějž bude zodpovídat zejména dvojice Peter S. Seaman a Jeffrey Price, jejichž jména si můžete spojit s Grinchem nebo nezajímavou komedií Last Holiday. Poněkud sebevražedná volba, řekl bych.
Nelámejme ale hůl ještě před prvním dokončeným záběrem. DreamWorks jistě tuší, že třímají v prstech trumf, jenž se v ekonomicky defektní době, vyplatí vybrousit do dokonalosti. Všichni víme, že o zápletku běží při tomhle způsobu sání peněz až v poslední řadě, ale přesto: Shrek s Fionou, Kocourem a Murphyho Oslem nemají chuť zabývat se z trůnu království Far Far Away praktickou politikou, proto se vydají na pátrací akci po novém dědici trůnu. Do bažinového pohodlíčka ovšem vede hodně dlouhá a trnitá cesta, na níž bude překážet zejména mocichtivý princ Krasoň, jenž ve Fionině nepřítomnosti osnuje převrat. Patálie ale jistojistě přivábí i hlavní adept na panovnický stolec – není jim totiž nikdo menší než mladý král Artuš (namluvený Justinem Timberlakem).

Autor: Cival


Galerie obrázků filmu Shrek Třetí

Galerie je zatím prázdná.


Recenze filmu Shrek Třetí

Novodobá filmová chřipka zvaná „epidemie trojek“ se v Hollywoodu šíří geometrickou řadou. Stačí aby se v producentských kruzích rozkřiklo, že u sousedních studií se na třetí díly chodí velice slušně. Každý si pak dá dvě a dvě dohromady a zjistí, že představa další jachty a nových Porsche se mu vlastně vůbec nepříčí. Zvláště když natočit třetí díl nedá tolik práce jako vybudovat haló kolem produktu s neznámou značkou – stačí namíchat notoricky známý koktejl podle fungujících ingrediencí a pení...

Číst celou recenzi


Trailery a klipy filmu Shrek Třetí


DVD a Blu-ray filmu Shrek Třetí

Zatím nevyšlo.


Související články

26.2.2017 21:20 Oscaři rozdáni! Triumfoval La La Land, ale jen na chvíli! Rubrika: Novinky Diskuze: 284 příspěvků
26.2.2017 12:38 Víkendový výplach #390 o Oscarech a Pixaru Rubrika: Novinky Diskuze: 14 příspěvků
16.2.2017 17:00 První dojmy: John Wick 2 Rubrika: Novinky Diskuze: 9 příspěvků
10.2.2017 09:59 Jay a Tichej Bob znovu vrací úder Rubrika: Novinky Diskuze: 10 příspěvků
9.2.2017 18:30 Nejlepší DVD a Blu-ray: Leden 2017 Rubrika: Novinky Diskuze: 0 příspěvků
© Copyright 2000 – 2017 Všechna práva vyhrazena.